Konserwatywni katolicy spotkali się z biskupami

śro, 10 wrz 2003, 18:43:35

Autor: Dariusz Bruncz

Grupa 40 konserwatywnych katolików amerykańskich spotkała się na początku tygodnia z przedstawicielami Episkopatu, celem omówienia problemów, dotyczących skandali seksualnych w Kościele, moralności, aborcji i kary śmierci. Świeccy uczestnicy spotkania wezwali biskupów, by zdyscyplinowali tych polityków amerykańskich, którzy mimo deklarowanej przynależności do Kościoła Rzymskokatolickiego sprzeciwiają się nauce społecznej Kościoła w odniesieniu do aborcji.

Deal Hudson, uczestnik i organizator spotkania powiedział, że przyczyną kryzysu w Kościele jest brak współpracy między duchowieństwem a laikatem w kwestiach moralności seksualnej. Podczas spotkania poruszono również problem kary śmierci, który nie jest jednak tak „problematyczny” jak kwestia aborcji.

 

W konferencji wziął udział przewodniczący rzymskokatolickiego Episkopatu USA bp Wilton Gregory z Belleville, jego zastępca bp William Skystad z Spokane oraz waszyngtoński arcybiskup kardynał Theodore McCarrick.

 

Wielu komentatorów uważa, że spotkanie konserwatystów z biskupami jest odpowiedzią na podobną inicjatywę ze strony liberalnych katolików USA, którzy spotkali się z biskupami w lipcu br.

 

(kna)

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030910184335750