Muzułmanie bojkotują arcybiskupa Williamsa

wto, 16 wrz 2003, 01:29:41

Autor: Dariusz Bruncz

Na znak protestu wobec wyboru praktykującego homoseksualisty na urząd biskupa anglikańskiej diecezji Hampshire reprezentanci wspólnoty muzułmańskiej w USA zbojkotowali spotkanie z honorowym zwierzchnikiem anglikanów arcybiskupem Canterbury, dr. Rowanem Williamsem. Spotkanie miało odbyć się w ramach dialogu międzyreligijnego w Nowym Yorku. Wraz z muzułmanami imprezę zignorowali także przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich z Egiptu. O decyzji muzułmanów poinformowali przedstawiciele Kairskiego Uniwersytetu Al-Azhar, najważniejszego ośrodka duchowego sunnickiego islamu.

Dwudniowe spotkanie pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Williamsa miało przebiegać w atmosferze porozumienia i wzmacniania dialogu między chrześcijanami a wyznawcami islamu po zamachu terrorystycznym na USA z 11. września 2001 roku.

 

Niektóre środowiska w Kościele Anglikańskim oceniły incydent jako „kolateralną szkodę” po kontrowersyjnej nominacji biskupa homoseksualisty, która stworzyła realne zagrożenie dla schizmy w łonie anglikanizmu.

 

Jak już wielokrotnie informowaliśmy w naszym serwisie Kosciol.pl na początku października arcybiskup Rowan Williams zaprosił do Londynu anglikańskich prymasów z całego świata, którzy będą obradować nad dalszymi losami Kościoła. 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20030916012941801