Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Złote zjednoczenie

Profesor Omar Ibrachim Fadillo od 1983 roku wspiera ideę wprowadzenia wspólnej waluty we wszystkich krajach islamskich. Twierdzi, że jest to najlepsza droga do zjednoczenia wyznawców Allacha rozsianych po całym świecie.

Od 1992 roku marzenie profesora stało się faktem. W tym właśnie roku zaczęto wybijać ważące 4.25 gramów, wykonane ze złota próby 917, islamskie dinary (tradycyjny pieniądz Kalifatu - z zachowaniem oryginalnej masy).

Oprócz tego wybija się też drachmy (dirham) ważące 3 gramy czystego srebra. Pieniadze w dzisiejszych czasach wybiajne są już masowo i w obrocie zagranicznym czasami wypierają pieniądz o kursie uwolnionym. Jednak to dopiero namiastka - według zwolenników islamskiego dinara ma on kiedyś wyprzeć wszystke inne pieniądze w świecie islamskim.

Wszyscy zwolennicy oprócz podkreślania ekonomicznej wyższości pieniądza złotego nad walutami krajów MFW (tu ewidentnie maja rację) podkreślają również znaczenie religijne - zjednoczenie i powrót do tradycyjnych praktyk religijnych (zakat na przykład może być - jak twierdzą konserwatyści - płacony tylko w złotych dinarach i srebrnych dirhamach).

Czy dobrym dla ekumenizmu pomysłem byłoby wprowadzenie np. mocnego złotego dukata dla świata chrześcijańskiego zamiast słabego unijnego euro? Może jest to rzeczywiście dobry pomysł ekumeniczny dzięki któremu przybędzie kolejna cecha wspólna wszystkim wyznawcom Chrystusa?Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20031003231649393

No trackback comments for this entry.
Złote zjednoczenie | 5 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Kosciol pod wezw. Sw. Mamony
montsegur sob, 4 paź 2003, 11:47:05
No prosze, a jednak \"sw. Mamona\"! Kto by sie spodziewal?
No coz, jednoczyc mozna na wszelkie sposoby. Kiedys potege kosciola opierano juz na papiezach dowodcach, na sile oreza (muzulmanie zreszta robili to samo), na wielkosci wlasnosci ziemskiej, czemu wiec nie na mamonie?

Tylko, KTO mialby byc dysponentem \"glownej mennicy\"? (moze nalezaloby ja nazwac \"Swieta Mennica\"?). Ja sobie wyobrazam, ze liderzy kosciolow nawet mogliby pojsc na takie rozwiazanie, pod warunkiem jednak, ze to oni, a nie finansisci i bankierzy, kierowaliby cala operacja. I tak np. denominacja, ktora zdobylaby najwiekszy wplyw na \"wspolne\" finanse, decydowalaby tez o tym, ze to jej (a nie konkurentow) dogmaty mialyby byc przyjmowane jako obowiazujace. Niby nic nowego w historii, ale co by powiedzieli zwolennicy dogmatow maryjnych jako uzaleznionych od sily pieniadza? Juz to sobie wyobrazam: NMP sluga SW. Mamony, Krolowej Niebios...

Pomysl gospodarczo moze i nienajgorszy, ale jakby sie poczuli nasi ko-religionisci, gdyby im \'bisurmanin jaki\' przypominac mial co chwila, jaki to \'zloty papiez\' polaczyl chrzescijan? Chyba trzebaby bylo zastanowic sie nad wynalezieniem jakiegos nowego dogmatu o pieniadzu jako \"manifestacji Zbawiciela\".

Zarty na bok. Takimi krokami jedynie udowodnionoby, ze cala religia to jedynie system sluzacy doraznym celom gospodarczym i politycznym, ladna szatka pokrywajaca cele zupelnie sprzeczne z deklarowanymi przez autorytety \"moralne\". W dodatku zamiast jednoczyc ludzi, znow by ich podzielono: ta religia ma taki pieniadz, tamta inny itd. Wyobrazcie sobie te \"kazania\": dlaczego taka waluta jest lepsza od innej; modly w intencji chrzescijanskich dukatow i potepianie muzulmanskich dirhamow jako narzedzia szatana (lub odwrotnie, jesli \"kaznodzieja\" bedzie mulla...).

Cheers!!!
 
Suwerenność finansowa
montsegur sob, 1 lis 2008, 02:20:22
Zmodyfikowałem swoje zdanie od tamtego czasu sprzed kilku lat. Wobec finansowego bandytyzmu prywaciarskich klik i mafii rządzących krajowymi walutami dla własnych grupowych interesów, nie potrafię potępiać dłużej tego, co ci muzułmanie wymyślili. Oni przynajmniej chcą się od tej mafii uniezależnić. To bardzo dobra idea i w obecnej sytuacji zasługująca na poparcie – oraz na naśladownictwo. Może tylko tyle miałbym zastrzeżenia, że ja osobiście jestem zwolennikiem suwerenności narodowej (a zatem tworzenie waluty akurat bazowanej na religii może akurat budzić zasrzeżenia) również w finansowym sensie. Każdy kraj, który poważnie myśli o suwerenności, powinien uczynić wszystko, by stać się niezależnym również od międzynarodowej finansjery. A to osiągnąć można tylko, gdy nie ma wspólnego, jednolitego parytetu. Złoto jest dobre, owszem, ale tylko dla tych krajów, które mają własne, wystarczające złoża tego metalu. Nie ma sensu parytet złota w kraju, który tego metalu nie posiada. Bo wtedy automatycznie traci on swą suwerenność finansową wobec tach, którzy są monopolistami złota. Popatrzcie tylko,  jak banksterzy przejęli kontrolę nad USA  - i nie tylko nad USA...  Warto obejrzeć to ponad 3.5 – godzinne video... Otworzy ślepia niejednemu. Proszę zwrócić uwagę, że w USA lepiej niż złoto stosowano srebro jako parytet (chociaż złoto w USA też występuje). Innym ciekawym faktem jest „zielony” dolar Lincolna czy „scrip” z czasów poprzedzających uniezależnienie się Ameryki od Anglii. Nie było to bazowane na złocie, ale drukowane w zależności od produkcji na rynku.

Cheers!!!

---
Uwolnić Rudolfa, Zűndela, Tőbena, Frőlicha i Stolz!

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń