Biznesmeni pamiętajcie o miłosierdziu!

wto, 7 paź 2003, 15:18:14

Autor: Adam Ciućka

Patriarcha Moskiewski i Całej Wszechrosji Aleksy II wezwał 2 października rosyjskich biznesmenów nie zapominać o tradycjach miłosierdzia i dobroczynności, a także o wierze prawosławnej.

Wezwanie Patriarcha było ogłoszone na otwarciu «okrągłego stołu» na temat «Prawosławie i przedsiębiorczość», które odbyło się w Trójce-Siergiewskiej Ławrze w Sieriewwom Posadzie około Moskwy.

«Postępować zgodnie z sumieniem, okazując chrześcjańską miłość bliźniego, wspólczucia i pomoc potrzebującym», - taka, wg głowy Ruskiej Prawosławnej Cerkwi powinna być podstawa etyki stosunków w biznesie.

Dziś, kiedy zakłada się podwaliny pod gmach odnowionej Rosji, od każdego z nas zależy, jaka ona będzie», - stwierdził Patriarcha. Patriarcha jest przekonany, że «następujący dzień powinien być dla wszystkich z nas krokiem do przodu na drodze tworzenia Ojczyzny, wzmocnienia dobrodytu, odrodzenia duchowności».

Spotkanie było przeprowadzone w ramach programu «Chrześcjaństwo 2000», dochowym opiekunem którego jest Patriarcha Aleksy II.

Ryszard Sokołowski
religia.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20031007151814552