Katolickie "Nie" dla popierających homoseksualizm

śro, 8 paź 2003, 15:58:40

Autor: Tomasz Terlikowski

Bp Victor B. Galeone  cofnął skierowane do hierarchów episkopalnych zaproszenia do korzystania z katolickie kościoła w Jacksonville podczas zaplanowanej na 1 listopada konsekracji nowego biskupa koadiuktora Episkopalnej Diecezji Florydy.

Zaproszenie zostało cofnięte po tym, jak bp Frank T. Griswold - zwierzchnik Kościoła Episkopalnego w Stanach Zjednoczonych, który miał przewodniczyć konsekracji w wywiadzie dla AP zaczął bronić związków homoseksualnych oppierających się na miłości i wierności. Jego zdaniem tego typu związki są czynmś całkowicie innym niż potępiane przez Pismo Święte związki. - Homoseksualizm, którą rozumiemy, jako orientacją seksualną nie jest w Biblii wspomniana - powiedział episkopalny biskup.

- Wielu wiernych mojej diecezji czuje się głęboko urażonych, gdy dowiaduje się, że biskup episkopalny, który zajmuje stanowisko radykalnie sprzeczne z tym czego naucza zarówno Pismo Święte, jak i Kościół katolicki o homoseksualizmie, ma wykorzystywać jeden z naszych budynków - napisał bp Galeone w krótkim oświadczeniu dla mediów.

Zobacz też inne artykuły na temat nauczania i praktyki kościołów chrześcijańskich w stosunku do jednopłciowych związków.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20031008155840218