Prawosławne świętowanie we Wrocławiu

śro, 22 paź 2003, 02:25:53

Autor: Dariusz Bruncz

Dzień 21. września 2003 roku dla wiernych Katedralnej Parafii Prawosławnej we Wrocławiu był dniem szczególnym. Nie tylko ze względu na to, że w dniu tym przypada święto parafialne - Narodzenie Przenajświętszej, Bogarodzicy, ale także 20-lecie sprawowania arcypasterskiej posługi Ordynariusza Diecezji wrocławsko-szczecińskiej, Najprzewielebniejszego Arcybiskupa Jeremiasza.

 

Podczas św. Liturgii uczestniczyli księżą z katedry jak z okolicznych parafii. Jego Ekscelencja zwrócił się do zebranych z arcypasterskim pouczeniem i podkreśleniem wartości Narodzin Bogurodzicy i naśladowaniu życiu Swojemu Synowi, odwrotnie niż w codziennym rodzinnym życiu, kiedy to dziecko naśladuje postępowania i uczy się mądrości życia od swoich rodziców.

Wspaniała pogoda sprzyjała temu, aby można było wszystkim zebranym uczestniczyć podczas wspólnej procesji wokół cerkwi. Podczas krótkiej modlitwy przy krzyżu, upamiętającym 50-lecie istnienia parafii, wzniesiono raz jeszcze modlitwę o tych, którzy odeszli, ze szczególnym uwzględnieniem służących w tej parafii biskupów, kapłanów, diakonów i wszystkich wiernych.

Radość duchowa wyniesiona z uroczystego nabożeństwa przeniosła się do sali parafialnej, gdzie przy wspólnym obiedzie z wiernymi wspominano miniony czas 20 lat służby na katedrze wrocławsko – szczecińskiej Arcybiskupa Jeremiasza.

Autor: Andrzej Konachowicz

źródło: Cerkiew.pl

Link: Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20031022022553384