Zabijasz? Nie możesz być ministrem!

czw, 6 lis 2003, 21:01:31

Autor: Tomasz Terlikowski

Grupa parlamentarna łotewskiej chrześcijańskiej Pierwszej Partii (którą określa się z powodu przywiązania do zasad Kościoła ewangelicko-luterańskiego "partią duchownych") uważa, że minister zdrowia Ingrida Circene postępuje głęboko nieetycznie łącząc urząd państwowy z zabijaniem dzieci nienarodzonych.

Sama minister Circene przyznała, że łączy pracę ministerialną z "praktyką lekarską", w skład której wchodzi również wykonywanie aborcji. Biuro prasowe jej ministerstwa nieco później poinformowało zaś, że w trakcie sprawowania swojej funkcji minister zabiła troje nienarodzonych dzieci.

Łotewscy chadecy domagają się ustąpienia ministra zdrowia. Ich zdaniem zajęcie ministra jest sprzeczne z podstawowym zadaniem rządu, jakim jest polepszenie sytuacji demograficznej Łotwy. - To głęboko niemoralne, że minister zdrowia wykonuje aborcje. To smutne, że minister Ingrida Circene pomaga matkom pozbywać się dzieci. To zło - podkreślił jeden z przedstawicieli partii.

Jej lider uznał, że w samej pracy w szpitalu urzędującego ministra nie ma nic złego. Niedopuszczalne jest tylko wykonywanie przez niego aborcji. Jednak zdaniem samej pani minister - aborcja jest "częścią pracy praktykującego ginekologa".

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20031106210131159