Anglikanie zastanawiają się nad Wspólnotą

pon, 22 gru 2003, 13:10:40

Autor: Tomasz Terlikowski

Komisja Arcybiskupa Canterbury, której zadaniem jest ocena decyzji Kościoła Episkopalnego w Stanach Zjednoczonych i ich teologicznych implikacji ma już szczegółowy program pracy.

Cała Komisja ma się zebrać trzykrotnie: w lutym, czerwcu i wrześniu 2004 roku. Prace toczyć się będą również między spotkaniami. W październiku ma zostać opublikowany raport z pracy komisji poświęcony głównie nadszarpniętej wydarzeniami w Kościele Episkopalnym komunii Wspólnoty Anglikańskiej.

Sesje Komisji nie będą się toczyć publicznie, jednak Wspólnocie Anglikańskiej zależy by były one jak najbardziej otwarte. Dlatego porozumienia osiągnięte przez członków Komisji będą publikowane w Internecie. Raport końcowy nie będzie jednak opublikowany dopóki nie zapozna się z nim Arcybiskup Canterbury.

Uczestnicy Komisji poprosili wszystkich anglikanów, a także ekumenistów z innych Kościołów i wspólnot chrześcijańskich o modlitwę w intencji ich spotkań.

Komisja odpowiedzieć ma m.in. na następujące pytania:

1. Jakie są a) prawne i b) teologiczne implikacje mianowania przez Kościół Episkopalny w Stanach Zjednoczonych księdza żyjącego w związku homoseksualnym na biskupa?

2. Jakie są a) prawne i b) teologiczne implikacje decyzji diecezji w New Westminster o autoryzowaniu liturgii błogosławieństw związków jednopłciowych?

3) Jakie jest kanoniczne rozumienie: a) komunii, b) nadszarpniętej komunii, c) zerwanej komunii?

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20031222131040570