Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Protestanci pobożniejsi od katolików?

Prestiżowy Instytut Gallupa opublikował dane, z których wynika, że protestanci amerykańscy częściej uczęszczają do swoich kościołów na nabożeństwa niż rzymscy katolicy. 

Dane Instytutu za listopad 2003 roku pokazują, że 45% katolików oraz 48% protestantów deklaruje cotygodniowy udział w nabożeństwach.

 

Mimo iż udział protestantów jest o kilka punktów większy niż rzymskich katolików, to jednak w porównaniu z okresem sprzed dziewięciu miesięcy katolicy wypadli o wiele lepiej. Wówczas tylko 35% katolików deklarowało udział we mszy świętej przynajmniej raz w tygodniu.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20031226022330848

No trackback comments for this entry.
Protestanci pobożniejsi od katolików? | 2 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Protestanci pobożniejsi od katolików?
Integrysta pią, 26 gru 2003, 09:40:35
Dwie sprawy:

Po pierwsze jestem zaskoczony, że aż 45% i 48% - myślałem, e te liczby oscylują w granicach do 20%. Po drugie cieszy mnie, że nam pomogłeś Darku - odtąd mamy oficjalne dane i ilekroć będzie list w sprawie kapłaństwa kobiet czy innych herezyj to przybył nam kolejny argument o którym zapomniałem. Przecież \"katolicy\", którzy nawet w 50% nie uczestniczą w nabożeństwie w niedziele prawa głosu w sprawach trudnych nie posiadają. Chyba, że jest on zgodny z podejściem tradycjonalistycznym - wtedy każdy ma głos.

---
Pozdrawiam
Jakub Jerzy Skoczylas

LWÓW, ŁUCK, STANISŁAWÓW, TARNOPOL
Jeśli ja zapomnę o Nich, Ty Boże zapomnij o mnie.
 
Poboznosc i postep
montsegur sob, 27 gru 2003, 02:33:30
Po pierwsze, Panie Jakubie, stopien poboznosci nie zalezy od tego, czy sie jest za lub przeciw kaplanstwu kobiet (tudziez innym \"herezyjom\"). Ja np. uczestnicze w kazda niedziele, a na pewno jestem heretykiem. U nas uczestnictwo w Zachodniej Australii istotnie ksztaltuje sie na poziomie 20% z tendencja znizkowa. Czyli regularnie nie uczestniczy 80%, w tym wielu \'tradycjonalistow\'. Czyli, jesli przyjac Panska \'wykladnie\', ci \'tradycjonalisci\' \"glosu nie maja\", zas my, heretycy - TAK! Bardzo mi Pan pomogl, Panie Jakubie. Dziekuje zatem za \"JUZ\" i prosze o \"JESZCZE\"!

Po drugie - USA sa krajem o wiele wiekszej poboznosci (oraz - ogolnie biorac - zainteresowania religia) niz szereg innych krajow Zachodu. Wsrod nazwisk teologow oraz autorow ksiazek o tematyce religijnej coraz czesciej pojawiaja sie nazwiska Amerykanow. USA to rowniez kraj, w ktorym powstaje szereg inicjatyw na rzecz reformy chrzescijanstwa, np. to wlasnie tam powstal (prezentowany tu swego czasu) projekt konstytucji Kosciola Katolickiego. To rowniez tam dziala znany na Zachodzie biskup anglikanski (zwolennik \"Nowej Reformacji\") John Shelby Spong. To rowniez w USA wyswiecono pierwszego biskupa-homoseksualiste. I to rowniez tam powstala najmlodsza religia - scjentologia.

Podsumowujac: \"ferment\" tarc religijnych i postepu daje w wyniku wieksze zainteresowanie religia (nawet na Zachodzie!). Bo ludzie sa w stanie utozsamiac sie z nia. Tam zas, gdzie \"fermentu\" nie ma - zainteresowanie oraz poboznosc robia \"klape\".

Cheers!!!
 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń