Nie ma komunii z aborcjonistami

pią, 9 sty 2004, 21:00:58

Autor: Tomasz Terlikowski

Prawnicy i legislatorzy, którzy na poziomie stanowym lub federalnym wspierają prawa wspierające zabijanie dzieci nienarodzonych nie będą mogli przystępować do Komunii Świętej w diecezji La Crosse. Taką decyzję zawiera dekret biskupa Raymonda Burke'a.

Księża na terenie parafii których zamieszkują takie osoby mają obowiązek odmawiać im przystępowania do komunii dopóki ludzie Ci publicznie nie odwołają swoich poglądów i swojego wsparcia dla zbrodni aborcji.

Bp Burke wysłał również list do trzech uważających się za katolików prawników, którzy zajmują pozycję przeciwną życiu, domagając się nie tylko prawa do aborcji, ale również eutanazji - ostro ostrzegając ich, że w ten sposób ryzykują swoją wiarę.

W odpowiedzi jedna z adresatek listu senator Julie Lassa, Demokratka, podkreśliła, że w służbie obywatelom nie będzie kierowała się wyznawaną przez siebie religią. Zachwyt odważnym krokiem hierarchy wyrazili natomiast obrońcy życia. - To historyczny, pierwszy krok w doprowadzeniu do porządku polityków wspierających aborcję, a podających się za katolików - uważa Judie Brown przewodnicząca American Life League.

Jest to krok tym ważniejszy, że choć w ostatnich tygodniach politycy należący do Partii Demokratycznej chętnie odwołują się do swojej rzekomej wiary, ale jednocześnie, jak Wesley Clark twierdzą np., że życie dziecka zaczyna się od ... momentu decyzji matki i w związku z tym aborcja jest całkowicie dopuszczalna.

Decyzja ta jest jedną z ostatnich na stanowisku biskupa La Crosse. Bp Burke został bowiem mianowany przez Jana Pawła II arcybiskupem St. Louis.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040109210058419