Jubileusz teologii prawosławnej na Uniwersytecie w Białymstoku

śro, 11 lut 2004, 16:29:19

Autor: Dariusz Bruncz

Jutro Kościół Prawosławny wspomina tzw. Trzech Wielkich Hierarchów: św. Grzegorza Teologa, św. Bazylego Wielkiego i św. Jana Chryzostoma, którzy są jednocześnie patronami Katedry teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku. Z tej okazji w katedrze św. Mikołaja w Białymstoku zostanie odprawiona w dniu 12 lutego 2004 br. o godz. 9.00 uroczysta św. Liturgia – informuje o tym Prawosławna Metropolia Warszawska.

 

Po zakończeniu liturgii odbędzie się w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku przy ul. św. Mikołaja 5 świąteczne spotkanie. Jednocześnie Katedra Teologii Prawosławnej Uniwersytetu Białostockiego świętuje 5-lecie swojego istnienia (Katedrę Teologii Prawosławnej powołano do życia dnia 5. marca 1999 roku na mocy uchwały Senatu Uniwersytetu w Białymstoku).

Uroczystościom będzie przewodniczył kierownik katedry Jego Eminencja Metropolita abp prof. Sawa.

Tego samego dnia Katedra Teologii Prawosławnej oraz Zakład Bioetyki i Antropologii Filozoficznej zapraszają na konferencję naukową „Współczesne zagrożenia osoby ludzkiej”. Rozpocznie się ona o godz. 15.00 w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku.

Program konferencji - referaty:

źródło: cerkiew.pl

Link: Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny

Link: Katedra Teologii Prawosławnej na Uniwersytecie w Białymstoku

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040211161619877