Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Bóg i Allach to nie to samo

Bóg i Allach to nie to samo - powiedział sądowi australijski pastor, który odpowiada za oczernianie Islamu. Pastor stwierdził studiując Biblię i Koran, że Bóg przedstawiony w Biblii i Allach z Koranu różnią się między sobą w praktyce, w zachowaniu i w innych atrybutach.

Pastor Daniel Scot 17 lat temu zbiegł z Pakistanu, gdzie jako studentowi Koranu groziła mu kara za bluźnierstwo.

Obecnie Scot i jeszcze jeden pastor stanęli przed trybunałem administracyjnym stanu Wiktoria, po tym jak muzułmanie wnieśli przeciw nim oskarżenie korzystając z nowego, kontrowersyjnego prawa dotyczącego zwalczania przejawów nienawiści rasowej i religijnej.

Organizacja pastora Danny'ego Nalliaha zorganizowała seminarium dla chrześcijan na temat islamu. Scot był zaproszonym mówcą. Na seminarium znalazły się trzy osoby, które wcześniej przeszły na islam, a teraz na prośbę Islamskiej Rady Stanu Wiktoria monitorowały przebieg spotkania. Osoby te stwierdziły, że podczas seminarium wywoływano obawy i wzbudzano nienawiść do muzułmanów. Organizatorzy odrzucaja zarzuty twierdząc, że po prostu informowali chrześcijan i islamie i jego naukach, korzystając z Koranu, hadisów i innych tekstów religijnych.

Mediacje nie odniosły skutku i sprawa skończyła się przed trybunałem, który działa w podobny sposób jak sądy.

Scot utrzymuje, że z Biblii jasno wynika pojawienie się Jezusa Chrystusa na świecie z powodu bożej miłości, aby zbawić ludzkość. Z kolei Koran utrzymuje, że Allach stworzył wielu ludzi dla piekieł (sura 7:179). Porównując dalej obie religie, pastor stwierdził, że z Biblii wynika brak małżeństwa w niebie, podczas gdy święta księga islamu informuje wyznawców, że mogą w niebie liczyć na wiele żon, a także na młodych mężczyzn.

Scot przywołał również surę 5:60, gdzie Allach zamienił chrześcijan i Żydów w małpy i świnie. Biblia z kolei uczy, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo.

Przedstawiciel organizacji, która oskarżyła pastorów juz podczas wstępnego przesłuchania chciał usłyszeć od Scota jednoznaczną deklarację, czy według niego Allach jest tym samym czym biblijny Bóg. Scot poprosił w odpowiedzi o Koran i przeczytał fragmenty, z których wynika, że Allach nie ma syna (sura 5:72 i sura 19:88-91). Następnie przesłuchiwany przeczytał Biblię "Każdy, kto nie uznaje Syna, nie ma też i Ojca, kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca". Scot powiedział trybunałowi, że według islamu stwierdzenie, że Allach ma syna jest największym grzechem. W ten sposób uważa on, że ewidentnie pokazał różnicę między Allachem, a Bogiem z Biblii.

W innym fragmencie przesłuchania pastor powiedział, że Jezus wybaczył swoim wrogom, podczas gdy Mahomet tego nie zrobił. Scot podsumował, że trzeba przyjrzeć sie temu, jak działał Mahomet - ideał wyznawców islamu oraz życiu i naukom Jezusa.

Sprawa trwa.

Panorama ReligiiOpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040303094018487

No trackback comments for this entry.
Bóg i Allach to nie to samo | 13 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Bóg i Bog to nie to samo
montsegur śro, 3 mar 2004, 11:06:26
No coz, wynika z tego, ze pastor mimo wszystko tez jest politeista, skoro uwaza, ze JEDEN bog rozni sie od DRUGIEGO. A co do licytacji w sprawie tego, ktory z tych \'dwoch\' traktuje ludzi lepiej, to pastor, tak pilnie studiujacy Biblie, nie omieszkal zapewne spostrzec \'charakterku\' tego boga z ST, co to wymazuje cale populacje (i jeszcze do takich \'ostatecznych rozwiazan\' namawiajac swoj narod wybrany), wyrzynajac je jak... no, nie powiem co, bo mi jeszcze komentarz zdejma.

Cheers!!!
 
Bóg i Allach to nie to samo
AkJ czw, 4 mar 2004, 18:39:11
No cóż, to, co spotkalo tegoż pastora, to po prostu prześladowanie z powodu Bożego Slowa. Oby wytrwal w Prawdzie i byl bezkompromisowy wobec klamstw. No i oby nie mial problemu z przebaczeniem prześladowcom.
 
Bóg i Allach to nie to samo
milka pią, 5 mar 2004, 11:10:18
trzymam kciuki za tego odwaznego pastora! rzeczywiscie islam jest religia nienawisci! bog nas tak bardzo kocha ze oddal swego jedynego Syna za nasze grzechy! to jest milosc! nie ma mowy o tym samym Bogu!
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń