Wyciszony anglikanizm

pon, 8 mar 2004, 10:42:13

Autor: Piotr Kalinowski

Komitet przygotowujący październikową Konferencję Anglikańskich Biskupów Afryki, który obradował w ubiegłym tygodniu w Nigerii zapewnił, że planowane spotkanie afrykańskich hierarchów nie jest reakcją na obecny kryzys we Wspólnocie Anglikańskiej. Jednocześnie wiele wskazuje na to, że sytuacja w łonie światowego anglikanizmu powoli się normalizuje. W ubiegłym tygodniu bp Frank T. Griswold, zwierzchnik Kościoła Episkopalnego w USA, odprawił nabożeństwo w katedrze Canterbury (na zdjęciu).

Rada Anglikańskich Prowincji Afryki, która poinformowała o stanowisku komitetu zapewnia, że konferencję zaplanowano już w 2001 roku. Podczas spotkania omawiane mają być przede wszystkim kwestie dotyczące Czarnego Kontynentu: epidemia HIV/AIDS, polityczna niestabilność, technologiczna stagnacja oraz ubóstwo. Poruszone mają też być kwestie religijne, jednak nie będą one dotyczyć Wspólnoty Anglikańskiej.

Do komitetu należą m.in. ks. Peter Kinola, arcybiskup Nigerii znany z wielu afrontów w stosunku do bp. Franka T. Griswolda, ks. Emanuel Kolini, arcybiskup Ruandy oraz ks. Donald Mtetemela, arcybiskup Tanzanii.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040308104213777