Dekalog, który mógł przeszkodzić sędziom

czw, 11 mar 2004, 19:35:30

Autor: Joanna Gacka

Tablica z dziesięcioma przykazaniami, wisząca na sali sądowej hrabstwa Nash w Północnej Karolinie, została zasłonięta po tym gdy adwokaci oskarżonego o morderstwo, stwierdzili iż przykazanie "Nie zabijaj" może źle nastawić przysięgłych do ich klienta.

Andre Edwards został oskarżony o zgwałcenie i zabicie młodej matki Ginger Hayes i przyznał się do popełnienia zbrodni. Jego adwokaci skłonili sędziego Clintona Sumnera do zasłonienia tablicy z Dekalogiem, wiszącej w sali sądowej. Swoje żądanie argumentowali tym, iż widok przykazania "nie zabijaj" w zestawieniu z czynem ich klienta może skłonić sędziów do surowszego ukarania Edwardsa, nawet karą śmierci.

Podjęcie przez sędziego tej decyzji wywołało oburzenie wielu osób.

- Według mnie takie zachowanie jest obraźliwe. To jest jak powiedzenie, że to co powiedział Bóg już nie obowiązuje. - powiedział telewizyjnej stacji relacjonującej proces pastor Charles Dudley z Nashville Church of God.

- Dlaczego mamy rezygnować ze swoich praw, by morderca miał wszystkie prawa? Dlaczego nikt nie szanuje praw tej młodej dziewczyny, która została zabita? - pyta Linda Hart, która zebrała już setki podpisów pod protestem przeciwko decyzji o zasłonięciu tablicy z Dekalogiem.

Oprócz wręczenia sędziemu petycji, chrześcijanie z Północnej Karoliny planują też inne formy protestów przed budynkiem sądu hrabstwa Nash.

(WTVD-TV)

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040311193530905