Pogrzeb o. Musiała

wto, 16 mar 2004, 16:37:23

Autor: Adam Ciućka

W poniedziałek odbył się w Krakowie pogrzeb jezuity o. Stanisława Musiała - filozofa i publicysty, członka Komitetu Episkopatu do spraw Dialogu z Judaizmem i współpracownika redakcji "Tygodnika Powszechnego".


W ostatni± drogę do grobu jezuitów na cmentarzu Rakowickim księdza Stanisława Musiała odprowadzało kilkaset osób, ¶wieckich i duchownych. Zmarłego księdza pożegnali ks. kardynał Franciszek Macharski, ks. Adam Boniecki z "Tygodnika Powszechnego" oraz członkowie rodziny oraz proboszcz parafii w Łososinie Górnej.

Kadisz, żydowsk± modlitwę za zmarłych, od¶piewał rabin Aron Halberstam z Jerozolimy, który podkre¶lił, że prosił o to o. Musiał. - To chyba pierwszy w historii przypadek kadiszu na pogrzebie katolickiego księdza - twierdzi Henryk Halkowski, członek krakowskiego ¶rodowiska żydowskiego.

- Był jednym z tych, którzy nadali oblicze "Tygodnikowi Powszechnemu". Przyczynił się do tworzenia obrazu tego pisma. Dzięki, Staszku - mówił nad trumn± ks. Adam Boniecki, redaktor naczelny "Tygodnika".

Forum Znak

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040316163723465