Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Chrześcijańskie dzieci zmuszone do przejścia na buddyzm

Dzieci z kilku chrześcijańskich rodzin w Birmie, w wieku od pięciu do dziesięciu lat, zostały z inspiracji tamtejszych władz uprowadzone z domów i umieszczone w buddyjskich klasztorach. Ogolono im głowy i zmuszono do rozpoczęcia nauki przeznaczonej dla kandydatów na mnichów. Uniemożliwiono im też kontakt z rodzinami. Jest to kolejna represja skierowana przeciwko birmańskim chrześcijanom.

O porywaniu chrześcijańskich dzieci poinformowała organizacja Christian Solidarity Worldwide (CSW), której przedstawiciele odwiedzający Indie otrzymali od uchodźców z Birmy wiele informacji o niszczeniu kultury, prześladowaniach religijnych i dyskryminacji osób z mniejszości etnicznych Chinów i Kachinów.

Władze Birmy na różne sposoby próbują zmusić mieszkańców wiosek w okręgu Chin, do przejścia z chrześcijaństwa na buddyzm. W okręgu tym, w przeciwieństwie do reszty krajów 90 procent ludności stanowią chrześcijanie. Według Christian Solidarity Worldwide władze utrudniają im życie na wiele sposobów. Od 1994 roku nie wydano ani jednego pozwolenia na budowę kościoła, bardzo trudno jest także zdobyć zgodę na większe zgromadzenia czy na remonty swoich obiektów, władze źle patrzą również na obchodzenie chrześcijańskich świąt. Chrześcijanie nie mają także szans na pracę w administracji rządowej ani na stopień oficerski, są natomiast zmuszani do pracy na rzecz reżimu, często w czasie takich świąt jak Boże Narodzenie. Junta stosuje też bardziej drastyczne środki takie jak rozdzielanie rodzin, tortury a nawet zabójstwa.

Uciekinierzy z Birmy, z którymi w Indiach spotkali się przedstawiciele CSW z Wielkiej Brytanii i Australii, opowiadali też iż rząd prowadzi planową akcję rozpijania młodzieży w okręgu Chin. W tamtejszej społeczności alkohol jest zakazany, jednak ostatnio sprzedaje się go młodzieży nawet na ulicach, w dodatku bardzo tanio. Akcja ta ma również tragiczne skutki nawet w postaci zgonów z powodu nadużycia mocnego alkoholu przez dotychczasowych abstynentów.

Brytyjsko-australijska delegacja, która spotkała się z chrześcijańskimi uciekinierami z Birmy nawołuje społeczność międzynarodową do przeciwdziałania przejawom łamania w Birmie praw człowieka.

- Apelujemy, by międzynarodowa społeczność zwiększyła presję na birmański reżim, by zakończył on prowadzoną przez siebie politykę czystek etnicznych, prześladowań religijnych, niszczenia lokalnej kultury, zmuszania do pracy oraz torturowania. Nawołujemy też inne międzynarodowe pozarządowe organizacje zajmujące się pomocą charytatywną o pomoc uchodźcom na granicy Birmy z Tajlandią - mówiła po powrocie z Indii Caroline Cox, wiceprzewodnicząca brytyjskiej Izby Lordów i honorowa prezydent CSW.

Organizacje praw człowieka od dawna oskarżają rządzącą w Birmie juntę wojskową złożoną z etnicznych Birmańczyków i zwalczającą religie inne niż buddyzm o podsycanie konfliktów religijnych i etnicznych. Prześladowana te nie dotyczą jedynie chrześcijan. W październiku ubiegłego roku w birmańskim mieście Kyaukse kilkunastu muzułmanów z mniejszości etnicznej Rohingya zostało, przy cichym poparciu buddyjskich władz, żywcem spalonych we własnym meczecie. 

Christian Solidarity Worldwide jest organizacją pomagającą na całym świecie chrześcijanom prześladowanym ze względu na swoja wiarę. Organizacja wspiera też ideę wolności religijnej dla wszystkich ludzi.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040401202829587

No trackback comments for this entry.
Chrześcijańskie dzieci zmuszone do przejścia na buddyzm | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń