Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Raport rozwiał złudzenia

Arcybiskup Józef Życiński odniósł się wczoraj do wyników głosowania komisji śledczej nad raportem w tak zwanej sprawie Rywina. Przyjęcie raportu, w którym Rywin jest przedstawiony jako samotny oszust i wyklucza się istnienie "grupy trzymającej władzę" arcybiskup określił mianem "świadectwa żenujacego prymitywizmu tych, którzy po raz kolejny usiłowali modyfikować fakty, podporządkowując je swojej ideologii".

Metropolita lubelski postawił zaskakującą tezę, że przyjęcie tego konkretnego raportu przybliża do prawdy, jednak nie prawdy o aferze Rywina a o stanie części polskiej klasy politycznej. Jak donosi KAI, arcybiskup powiedział między innymi, że nie należy mieć już złudzeń co do czystości intencji SLD. Posłowie tego ugrupowania pokazali w głosowaniu, że nie zależy im na dojściu do prawdy a jedynie na "kryciu swoich".

Kolejnym elementem odkrywania prawdy jest ujawniona w głosowaniu postawa Samoobrony - partii na którą głosuje coraz więcej POlaków, urzeczonych między innymi zapowiedziami "zrobienia porządku" głoszonymi przez jej lidera.

- Ci, którzy łudzą się, że Samoobrona wystąpi w roli szlachetnego szeryfa, mogli się przekonać, jak bardzo praktyka różni się od deklaracji Samoobrony - powiedział abp Życiński.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040407093049695

No trackback comments for this entry.
Raport rozwiał złudzenia | 3 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Raport rozwiał złudzenia
Integrysta pią, 9 kwi 2004, 16:32:47
Święto!!!

Nawet się tak gdzieś w 40% zgadzam z Ekscelencją abp. Życińskim.

---
Pozdrawiam
Jakub Jerzy Skoczylas

Per signum Crucis de inimicis nostris libera nos, Deus noster.
 
Raport rozwiał złudzenia
Crusader pią, 9 kwi 2004, 21:07:41
Anbp Życiński dość często daje w mediach antykomunistyczny głos. Tyle, że robi on tę krytykę występując "po linji" UW. Ciekawym, jak zareaguje na połączenie kanapy swoich idoli ze "zreformowanym" skrzydłem PZPR, zarządzanym przez tow. Borowskiego ?

Pewnie stwierdzi, że dobro wyższego rzędu, dobro Unii Jewropejskiej, usprawiedliwia ten czyn. A gdyby się zawahał ... trzeba będzie mu przypomnieć, że w obu frakcjach dominują wnukowie zasłużonych towarzyszek i towarzyszy z KPP. Stan wyższej konieczności !!!

---
Silence - we hunt for the Queen
Sign of the Cross
And pray in-between
 
Raport rozwiał złudzenia
Wojciech1966 sob, 10 kwi 2004, 16:54:49
Nawiazujac nieco do mojego komentarza na ekumenizm.pl (wystroj Grobu Panskiego w kosciele pw. sw Brygidy w Gdansku) postawie pytanie...

Jak to jest, ze zaangazowanie spoleczne i wykorzystywanie amobny do gloszenia swych pogladow politycznych przez abp. Zycinskiego, bp. Pieronka itd itp zyskuje z reguly poklask, a prawa do tego odmawia sie na przyklad ks. Jankowskiemu, ojcu Rydzykowi. W swym artukule w Rzepie p. P.Semka cos podobnego wytknal roznym postepowcom. Walcza o prawo swieckich do wiekszej swobody dzialania w Kosciele, ale pod warunkiem, ze owi swieccy maja zgodne z nimi poglady!

Jak rozmiem bp. Zycinski najpierw przeczytal wszystkie projekty raportu koncowego spec komisji, przekopal sie przez gore papierow przez nia zgromadzonych a potem wydal swoj werdykt?

ps.
aby nikt mi nie czynil zarzutow :) to dopowiem, ze najlepiej byloby zamknac w jednej klatce Rywina, Michnika, Blochowiak, Jakubowska, Millera i dac jesc i pic dopiero, kiedy sami by sporzadzili wiarygodna wersje wydarzen. Czyli pewnie... nigdy?

---
Wojciech
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń