Raport rozwiał złudzenia

śro, 7 kwi 2004, 09:30:49

Autor: Joanna Gacka

Arcybiskup Józef Życiński odniósł się wczoraj do wyników głosowania komisji śledczej nad raportem w tak zwanej sprawie Rywina. Przyjęcie raportu, w którym Rywin jest przedstawiony jako samotny oszust i wyklucza się istnienie "grupy trzymającej władzę" arcybiskup określił mianem "świadectwa żenujacego prymitywizmu tych, którzy po raz kolejny usiłowali modyfikować fakty, podporządkowując je swojej ideologii".

Metropolita lubelski postawił zaskakującą tezę, że przyjęcie tego konkretnego raportu przybliża do prawdy, jednak nie prawdy o aferze Rywina a o stanie części polskiej klasy politycznej. Jak donosi KAI, arcybiskup powiedział między innymi, że nie należy mieć już złudzeń co do czystości intencji SLD. Posłowie tego ugrupowania pokazali w głosowaniu, że nie zależy im na dojściu do prawdy a jedynie na "kryciu swoich".

Kolejnym elementem odkrywania prawdy jest ujawniona w głosowaniu postawa Samoobrony - partii na którą głosuje coraz więcej POlaków, urzeczonych między innymi zapowiedziami "zrobienia porządku" głoszonymi przez jej lidera.

- Ci, którzy łudzą się, że Samoobrona wystąpi w roli szlachetnego szeryfa, mogli się przekonać, jak bardzo praktyka różni się od deklaracji Samoobrony - powiedział abp Życiński.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040407093049695