Aborcja w programie "na żywo"

śro, 7 kwi 2004, 12:09:28

Autor: Joanna Smereka

W odpowiedzi na projekt jednego z kanałów telewizji brytyjskiej dotyczący transmisji na żywo z zabiegu usunięcia ciąży, arcybiskup Peter Smith, przedstawiciel Konferencji Episkopatu Anglii i Walii wyraził nadzieję, iż te wstrząsające obrazy pozwolą opinii publicznej zrozumieć powagę aborcji.

Arcybiskup, przewodniczący Wydziału ds. Odpowiedzialności i Obywatelstwa Chrześcijańskiego w episkopacie, odniósł się do programu zatytułowanego "Mój płód" ("My Foetus"), który zamierza wyemitować stacja "Canal 4". P programie tym w ciągu 5 minut zostanie pokazane, jak lekarz dokonuje aborcji u kobiety będącej w czwartym miesiącu ciąży, a następnie umieszcza usunięty płód w szklanym naczyniu używanym do celów bakteriologicznych.

Julia Black, dyrektor programu, która sama dokonała aborcji w wieku 21 lat, tłumaczy realizacje programu "potrzebą powrotu do debaty na temat aborcji." "Zdecydowałam się na włączenie tych zdjęć, ponieważ - choć zapewne spowodują szok, gwałtowny sprzeciw i polemikę - pokazują rzeczywistość".

W specjalnym komunikacie arcybiskup przypomina, iż w krajach takich, jak Anglia czy Walia, gdzie dokonuje się średnio 481 aborcji dziennie, zdjęcia te mogą "wywołać niepokój i sprzeciw", ukazując jednocześnie "pełnię horroru aborcji".

- Aborcja stała się jedną z najczęściej wykonywanych interwencji chirurgicznych w Anglii-  przyznaje abp Smith, powołując się na opublikowany niedawno raport rządowego Narodowego Wydziału Statystyki, który to dokument ujawnia, iż jedna czwarta wszystkich ciąż (23 procent) kończy się celowo dokonaną aborcją. - Ten szokujący wskaźnik wzrasta jeszcze do ponad 1/3 (36 proceny) w grupie kobiet poniżej 20 lat - podkreśla duchowny.

Arcybiskup uważa, iż kobiety dokonujące aborcji, które "mogą znajdować się pod straszną presją i odczuwać wielki strach", powinny być "zawsze traktowane ze współczuciem i nie powinny być nigdy w żaden sposób potępiane".
 
 - Jak takie społeczeństwo, jak nasze może określać sie jako cywilizowane, jeżeli zgadza się na zabijanie nie narodzonych dzieci? Jeżeli opinia publiczna zmieni swoję nastawienie po tych szokujących zdjęciach, posłuży to naszemu wspólnemu dobru - konkluduje biskup.

(Zenit)

Zobacz też inne artykuły dotyczące nauczania i praktyki kościołów w kwestii aborcji

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040407120928874