John F. Kerry może przystępować do komunii

pon, 12 kwi 2004, 14:43:41

Autor: Joanna Gacka

Księża w archidiecezji bostońskiej mogą w okresie wielkanocnym udzielać komunii senatorowi Johnowi F. Kerry'emu, demokratycznemu kandydatowi na prezydenta, mimo tego że deklaruje on poparcie dla aborcji.

Wielebny John Ardis, kierujący bostońską społecznością Paulist Center, do której uczęszczają Kerry z żoną powiedział, że oficjalny przedstawiciel archidiecezji w rozmowie telefonicznej przekazał mu iż "Kerry jest zaproszony do wzięcia udziału w Eucharystii jak każdy katolik".

- Arcybiskup w żaden sposób nie komentował do tej pory katolicyzmu senatora Kerry'ego i nie zamierza tego robić w najbliższym czasie - powiedział z kolei ksiądz Christopher J. Coyne, rzecznik arcybiskupa Bostonu Seana O'Malleya. Nie jest jednak jasne, czy kardynał O'Malley nie namawiał prywatnie Kerry'ego do powstrzymania się od komunii, zwłaszcza że we wcześniejszych wypowiedziach arcybiskup Bostonu stwierdził iż katoliccy politycy "powinni zdawać sobie sprawę że jeśli nie głosują w sprawach takich jak aborcja czy ochrona życia od poczęcia do naturalbej śmierci zgodnie z nauczaniem Kościoła, nie powinni przystępować do komunii".
 
- Jak można tak łatwo zauważać cudzy grzech, nie zwracając przy tym uwagi na swój własny? - oświadczył ksiądz Ardis, który otrzymał wiele krytycznych opinii po tym gdy ujawniona została informacja o tym, że zamierza udzielić wielkanocnej komunii Kerry'emu. Podkreślił przy tym, że postawa demokratycznego senatora jest zgodna z nauczaniem Kościoła w innych kwestiach, takich jak kara śmierci, czy kwestia sprawiedliwości społecznej.

(Boston Herald)

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040412144341472