Kościół anglikański nadal skłócony z rozgłośnią ITV

czw, 15 kwi 2004, 16:14:42

Autor: Stanisław Pełka

Wniosek prymasa Kościoła anglikańskiego arcybiskupa Rowana Williamsa do niezależnej rozgłośni telewizyjnej ITV o zakończenie emisji serialu pt. „The footballers’ wives” (Żony piłkarzy) został odrzucony przez właściciela stacji. Nigel Pickard, dyrektor programowy ITV powiedział, że zarzuty arcybiskupa Canterbury są nieuzasadnione.

Arcybiskup Williams zażądał także zmniejszenia liczby nadawanych programów religijnych, gdyż w rzeczywistości są one antyreligijne i przynoszą wśród brytyjskich widzów wiele strat o charakterze duchowym. Jednak ten również nie spotkał się ze zrozumieniem i pozytywną akceptacją kierownictwa ITV. Dyrektor rozgłośni stwierdził, że programy te są prawdziwe i dlatego nie podobają się arcybiskupowi.

Serial „Żony piłkarzy” obejrzało już ponad siedem milionów widzów w Wielkiej Brytanii. Pokazuje on, że społeczeństwo brytyjskie jest całkowicie zdemoralizowane, a ich życie przypomina wydarzenia z życia żon najbogatszych piłkarzy słynnej ligi brytyjskiej „Premiership”. Arcybiskup Rowan Williams przyznał, że współczesne społeczeństwo brytyjskie faktycznie jest podobne do żon futbolistów, jednak zachowania te powinny być napiętnowane jako złe i naganne, a nie jako przykłady do naśladowania.

Dyrektor ITV oświadczył na koniec, że brytyjska telewizja niezależna ITV będzie produkować i wyświetlać te programy, które podobają się i które chce oglądać społeczeństwo brytyjskie, a nie likwidować te, które nie podobają się księdzu arcybiskupowi.

Film stacji ITV o benedyktyńskiej szkołe, gdzie powstał Harry Potter   

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040415161442338