Gejowscy aktywiści bez komunii

pon, 31 maj 2004, 23:30:33

Autor: Stanisław Pełka

Wczoraj w Chicago, podczas mszy w katedrze pod wezwaniem Świętego Imienia, ksiądz odmówił udzielenia Eucharystii osobom, które nosiły tęczowe wstążki - symbole organizacji gejowskich. Z kolei w Minnesocie w miejscowości St. Paul, kilkadziesiąt osób usiłowało nie dopuścić do komunii działaczy organizacji gejowskich.

W katedrze w Chicago ksiądz, stosując się do zaleceń arcybiskupa Francisa George'a, odmówił udzielenia Eucharystii 10 osobom "afiszującym się swoimi preferencjami i otwarcie sprzeciwiającym się nauczaniu Kościoła w kwestii homoseksualizmu". Podchodzącym do komunii członkom organizacji gejowskiej Rainbow Sash Movement (Ruch Tęczowej Wstążki). Grupa ta rokrocznie w niedzielę Zesłania Ducha Świętego przychodzi na msze z wpiętymi tęczowymi wstążkami, by w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec stosunku Kościoła do jednopłciowych związków. Jjeden z księży uścisnął tylko ręce gejowskich działaczy, a drugi zrobił im znak krzyża na czole.

- Ksiądz powiedział mi, że jest to zalecenie kardynała George'a - stwierdził James Luxton, członek Rainbow Sash Movement. Inny z uczestników mszy, który nie otrzymał komunii, Joe Murray rzecznik organizacji, nazwał zachowanie księży "dyskryminacją przy stole Eucharystycznym, która nigdy nie powinna była się zdarzyć".

Niespokojnie przebiegała również msza z udziałem członków Rainbow Sash Movement, która mieła miejsce w kościele w miejscowości St. Paul w Minnesocie. Tam na obecność gejów z tęczowymi wstążkami zareagowali inni uczestnicy nabożeństwa, którzy przez dłuższy czas modlili się klęcząc i blokując drogę do ołtarza. Mimo to komunia została udzielona również członkom organizacji, którzy obchodzili klęczących ludzi, podchodząc do księdza. Proboszcz kościoła nazwał zachowanie obu grup niedopuszczalnym i potępił "używanie Eucharystii do celów politycznych".

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040531233033730