Idźcie do urn i dobrze wybierzcie

pią, 11 cze 2004, 23:51:00

Autor: Joanna Gacka

Biskupi obradujący w Licheniu, na 328. plenarnym zebraniu Konferencji Episkopatu Polski zaapelowali do wiernych o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego i o wybór "takich przedstawicieli, którzy będą umieli działać dla dobra Polski, Europy i Kościoła."  

W "Apelu biskupów polskich o odpowiedzialność za przyszłość Polski i Europy w obliczu wstąpienia Polski do struktur Unii Europejskiej" członkowie KEP w szczególny sposób zwrócili się do ludzi młodych, prosząc by z entuzjazmem włączali się w dzieło kształtowania Europy - również duchowego. Podkreślili także, że integracja europejska to nowe wyzwanie, rozszerzające troskę o duchowy kształt Polski na całą Europę.

Biskupi wypowiedzieli się również na temat kryteriów, w oparciu o które katolicy powinni dokonywać wyboru.

"Episkopat Polski zdecydowanie zaprotestował i będzie protestował przeciw legalizacji aborcji, eutanazji, oraz tzw. związków partnerskich, których próba ustawowego zrównania z małżeństwem uderza w samą istotę małżeństwa i rodziny" - czytamy w apelu wystosowanym przez biskupów, którzy jednoznacznie sprzeciwiają się głosowaniu na ugrupowania, które mają wpisane w swoim programie dążenie do wprowadzenia praw niezgodnych z katolickim nauczaniem.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040611235153787