Biskupi o kryzysie państwa

pon, 14 cze 2004, 09:36:58

Autor: Marcin Pijaczyński

Na zakończenie dwudniowych obrad Episkopatu biskupi wydali komunikat, w którym wyrazili swoje zaniepokojenie sytuacją społeczną i polityczną w Polsce.

"Prywata elit politycznych, przerażające rozmiary korupcji i ciągle trwające tragiczne położenie służby zdrowia, to tylko niektóre przejawy tej dramatycznej sytuacji. Kryzys struktur państwowych, ogarniający zarówno władzę ustawodawczą, jak wykonawczą i sądowniczą, dezorganizuje życie społeczne a ponadto rodzi negatywny obraz Polski w oczach Europy i świata" - stwierdzili biskupi w komunikacie.

Episkopat jest także zdania, że forsowanie prawa do homoseksualnych związków partnerskich czy ideologicznie pojętego równego statusu kobiet i mężczyzn, jest tematem zastępczym.

Biskupi zdecydowanie skrytykowali nową ustawę o świadczeniach rodzinnych, która ich zdaniem preferuje otrzymujące większe wsparcie  osoby samotnie wychowujące dzieci, co prowadzi do wzrostu liczby rozwodów.

"Episkopat zwrócił też uwagę, że decyzje dotyczące funduszu alimentacyjnego stawiają w bardzo trudnej sytuacji wiele polskich matek i wyraził z nimi solidarność." - napisali biskupi.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040614093658455