Islam pozwala na obcinanie głów

pią, 25 cze 2004, 20:52:40

Autor: Marcin Pijaczyński

Muzułmańskie prawo zezwala na stosowanie obcięcia głowy, ale tylko w ekstremalnych przypadkach. Metodę tą w ostatnim czasie zastosowali terroryści pozbawiając głów trzech zakładników. "Washington Post" donosi, że taka kara może być orzeczona przez przynajmniej jednego sędziego i po wysłuchaniu zeznań wiarygodnych świadków.

Specjaliści od świata islamskiego zauważają, że Koran wskazuje na zastosowanie tego typu kary w przypadku niewiernych. Mahomet miał w swoim życiu nadzorować kilkaset ścięć.

Na nagraniach z ostatnich obcięć głowy wykonywanych przez terrorystów słychać ich wołanie "Allach akbar", co znaczy "Bóg jest wielki". Sam Hamod, były dyrektor Centrum Islamskiego, a obecnie wykłądowca i pisarz  mieszkający w okolicach San Diego, stwierdził w wypowiedzi dla "Washington Times", że zabójstwa Amerykanów Nicholasa Berga, Paula Johnsona i Koreańczyka Kim Sun-ila są "ekstremalną forma egzekucji, która jest najbardziej nieludzka". Hamod powiedział również, że zabójcy, którzy w swojej opinii działają w imię islamu "mogą znajdować uzasadnienie w nauce Mahometa (hadis), ale Koran na działanie w takiej formie działanie nie pozwala."

Gdyby działania terrorystów naprawdę miałyby być rodzajem egzekucji, twierdzi Hamod, kat musi wypowiedzieć modlitwę i poprosić Boga o wybaczenie za to co robi, jak również odmówić modlitwę za duszę zabijanej osoby. Ten rodzaj egzekucji jest zwykle wykonywany przez podcięcie gardła, a nie obcina się głowy, jak to robią terroryści.

W islamie kara śmierci może być orzeczona przez zespół sędziów, którzy muszą przesłuchać czterech wiarygodnych świadków ekstremalnej zbrodni. Do tego, według islamskiego prawa cywile są pod ochroną, co nie dotyczy żołnierzy.
   
Ścięcia są powszechną praktyką w krajach islamskich takich jak Arabia Saudyjska. Metoda ta jest zgodna z uświęconymi praktykami dżihadu i stosunkiem wyznawców islamu do niewiernych, a w szczególności Żydów.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040625203340785