Książęca para u papieża

pon, 28 cze 2004, 22:04:24

Autor: Stanisław Pełka

Kończący właśnie swój miesiąc miodowy hiszpański następca tronu Filip de Borbón z mażonką Letizią przybyli do Rzymu i na prywatnej audiencji spotkali się z Janem Pawłem II. Papież udzielił im błogosławieństwa, życząc aby ich pożycie było przykładem dla hiszpańskich rodzin.

– Ustanowienie nowej rodziny jest wspaniałym wydarzeniem. Jest tak zarówno dla nowo poślubionych, których wzajemna miłość jest wzbogacana boską łaską, a także dla poszczególnych rodzin i społeczeństwa - powiedział papież młodym małżonkom. Prosił ich też o przekazanie pozdrowień królowi Juanowi Carlosowi - ojcu księcia Filipa oraz całemu narodowi hiszpańskiemu.

Po audiencji książę i księżna spotkała się z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Angelo Sodano, a także zwiedziła Bazylikę św. Piotra, modląc się między innymi przy grobie błogosławionego Jana XXIII.

Przed tygodniem Watykan odwiedził premier Hiszpanii, socjalista Jose Zapatero. Od czasu objęcia władzy przez jego ugrupowanie na linii rząd - kościół jest coraz więcej napięć związanych z projektami ustaw przygotowanych przez socjalistów. Zamierzają oni między innymi zliberalizować prawo aborcyjne, usankcjonować prawnie małżeństwa homoseksualne wyprowadzić ze szkół lekcje religii.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040628220424346