Książka na wakacje 2004 - R. Cialdini "Wywieranie wpływu na ludzi"

wto, 29 cze 2004, 00:01:39

Autor: Dariusz Boniukiewicz

"Jak nakłonić innego człowieka do zmiany sposobu postępowania? Do podjęcia lub zmiany decyzji? Jak dokonać tego, by zmiany takiej sam zapragnął? Jak obronić się przed niepożądanym wpływem innych ludzi na nasze własne decyzje? Jak uniknąć sytuacji, w których dopiero po czasie orientujemy się, że oto (znów) ktoś nas naciągnął na coś, na co wcale nie mieliśmy ochoty?"

Częstokroć spotkać się możesz:

Czasami takie praktyki są uczciwe, często nie. Ale zawsze są socjotechnikami - formami wywierania podświadomego wpływu na ludzi aby robili to czego normalnie nie zrobiliby.
Kim są osoby stosujące takie praktyki? Jakie są ich cele?
Jak w sposób świadomie podejmować swoje wybory? Na te i wiele innych pytań które w tym miejscu chciałbyś postawić,  odpowiedzi udzieli Ci właśnie książka  Roberta Cialdiniego.

Autor jak sam o sobie pisze będąc psychologiem często stawał się nieświadomą ofiarą socjotechników, dopóki... nie zajął się tematem profesjonalnie przechodząc wielopoziomowe szkolenia u specjalistów w tej dziedzinie. Odbywał kursy w różnych firmach, obserwował najlepszych, poznał środowiska tych, którzy z socjotechnik żyją na ulicy.

Owocem tej przygody jest właśnie ta książka. Książka, która bardzo wiele uczy i da Ci Czytelniku bardzo wiele do myślenia...

"Książka "Wywieranie wpływu na ludzi" łączy dwie cnoty, którym rzadko udaje się iść w parze: naukową rzetelność z jednej strony, żywość i lekkość narracji - z drugiej. Czytelnik znajdzie w niej przejrzysty opis mechanizmów, na mocy których jednym ludziom udaje się nakłonić innych do uległości, choć nie znajdzie w niej długich a "naukowo" brzmiących słów." - od tłumacza.

Zobacz akcję "Książka na wakacje"

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040628233939227