Biskupie "nie" dla dekretu przeciw homofobii

czw, 1 lip 2004, 00:34:12

Autor: Stanisław Pełka

Francuski episkopat w publikacji zatytułowanej "Homoseksualizm i małżeństwo" ostro skrytykował zaproponowany przez rząd dekret o zwalczaniu wypowiedzi seksistowskich i homofobicznych. Biskupi uważają, że "polityczna poprawność" rządu przekracza już granice absurdu.

"Zaproponowany przez rząd francuski dekret o zwalczaniu wypowiedzi seksistowskich i homofobicznych stanowi próbę zastraszania osób które krytycznie wypowiadają się na temat homoseksualizmu" - czytamy w publikacji, będącej odpowiedzią na komunikat w sprawie nowego dekretu, który rząd podał do publicznej wiadomości 23 czerwca. Biskupi ostrzegają, że jeśli dekret wejdzie w życie, kościoły nie będą mogły swobodnie nauczać na temat homoseksualizmu, a być może trzeba nawet będzie przederdagować lub zakazać publikacji niektórych tekstów religijnych, w tym fragmentów Biblii oraz katolickiego katechizmu.

Episkopat podkreślił, że obecnie nadużywane jest słowo homofobia, a mianem tym są określani wszyscy, którzy z jakichkolwiek względów kwestionują coraz głośniejsze żądania środowisk homoseksualnych dotyczące możliwości zawierania małżeństw i adopcji dzieci. Wskazali również na to, że rozgłos medialny dotyczący tej kwestii wpływa dezorientująco na społeczeństwo, a ciągłe przedstawianie żadań homoseksualistów jest zagrożeniem dla obowiązujacych norm społecznych.

Francuscy biskupi zdecydowanie sprzeciwili się także legalizowaniu jednopłciowych związków oraz działaniom legislacyjnym na rzecz stworzenia instytucji homoseksualnego małżeństwa.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040701003412198