Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Książka na wakacje 2004 - jedna nie wystarczy

Wakacje to dla wielu z nas fantastyczna okazja do nadrobienia czytelniczych zaległości. Na rynku pojawia się jednak taka masa książek, że nie sposób rzecz jasna ogarnąć wszystkiego, a co dopiero przeczytać. Jakiś czas temu znalazłem na to dość dobry, jak mi się wydaje, sposób. Słucham różnych opinii, jakie książki warto przeczytać i zawsze jakąś staram się mieć przy sobie. Ileż to czasu spędzamy czasem gdzieś bezczynnie - w kolejkach, poczekalniach, autobusach, pociągach... Zamiast gapić się w sufit lub liczyć kafelki na podłodze w miejscu przymusowego czekania wyciągamy zza pazuchy książkę i miło spędzamy czas w innym świecie.

W czasie wakacyjnych wyjazdów będzie mi towarzyszyć Boże igrzysko, książka napisana przez brytyjskiego historyka, Normana Daviesa. Historia Polski napisana przez obcokrajowca? Może to być ciekawa konfrontacja z tekstami, jakie czytałem w podstawówce i liceum do lekcji historii.

Poza tym przeczytam na pewno jakąś książkę, do której mam sentyment. Być może będzie to Władca Pierścieni, którego czytałem ostatnio przed premierą pierwszej części filmu Petera Jacksona? Oczywiście w tłumaczeniu Marii Skibiniewskiej. Znającym angielski polecam oryginał.

Czy ktoś chciałby lepiej poznać otaczającą nas rzeczywistość? Zrozumieć teorię względności, poznać podstawy mechaniki kwantowej? Brian Greene w książce Piękno Wszechświata w przystępny sposób (naprawdę!) wprowadza laika w świat najnowszych odkryć fizyki i kosmologii. Jeśli męczy Was pytanie, dlaczego zdaniem fizyków akurat 12 wymiarów ma tworzyć nasz świat (a wszystko na to wskazuje), w tej książce znajdziecie odpowiedź. Douglas Preston w książce Jennie opisuje dzieje rodziny, która adoptowała małą szympansicę. Jak wiele różni nas od zwierząt? Ponad 90% DNA mamy wspólne z szympansami, a istnieją mikroorganizmy, których DNA jest dłuższe od naszego. Może odpowiedzi trzeba szukać gdzie indziej? A może po prostu nie jesteśmy niczym nadzwyczajnym w przyrodzie? Zapytacie o duszę? O wartości? Przeczytajcie tę książkę koniecznie!

Książek na rynku mamy w bród, więc Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W Interencie bez problemu trafimy na różne zestawienia ciekawych lektur. Można też zajrzeć do jednego z ostatnich numerów Polityki, gdzie był zamieszczony dodatek poświęcony temu, co warto przeczytać. Pozostaje tylko jeden problem - cena! Na szczęście są biblioteki. Jeśli nawet nie są zaopatrzone w nowości, to przecież jest dużo książek, które warto przeczytać mimo ich  wieku (albo właśnie dlatego, że są stare). Tak czy owak - nikt się nie wykręci! Jeśli tylko  znajdzie wolny czas, na przykład w podróży...

Zobacz akcję "Książka na wakacje"Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040705214857506

No trackback comments for this entry.
Książka na wakacje 2004 - jedna nie wystarczy | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń