Jednopłciowe związki to nie małżeństwa

wto, 6 lip 2004, 01:29:47

Autor: Stanisław Pełka

Prymas Hiszpanii, arcybiskup  Antonio Cañizares Llovera stwierdził podczas niedzielnej homilii, że homoseksualne związki "w żaden sposób nie są podobne do małżeństwa". Arcybiskup dodał także, że Kościół nie wyrzeknie się swojego nauczania nawet wówczas, gdy socjalistyczny rząd zagrożą mu obcięciem subwencji. Niedawno władze Hiszpanii oficjalnie ogłosiły swój zamiar wprowadzenia legalizacji związków osób tej samej płci.

- To jest wręcz niestosowne, by używać słowa "małżeństwo" - czyli nierozerwalny związek kobiety i mężczyzny - dla określenia jednopłciowych związków, bowiem one już w swojej istocie zaprzeczają temu co to słowo znaczy i znaczyło zawsze i wszędzie na świecie - powiedział arcybiskup  Llovera - w czasie gdy z powodu niżu demograficznego oraz rosnącej liczby patologii wśród młodzieży wychowanej w rozbitych domach, ochrona instytucji rodziny powinna zajmować pierwsze miejsce wśród zadań rządów w bogatych krajach, propozycja legalizacji jednopłciowych związków oraz fakt, że przedstawiają ją przywódcy polityczni, ukazują jak poważne zamieszanie panuje w dominującej obecnie kulturze.

Prymas Hiszpanii wezwał parlamentarzystów, by przeciwstawili się tej inicjatywie, mówiąc że szczególnie katoliccy parlamentarzyści nie powinni w żaden sposób popierać prawa, które jest niezgodne z nauczaniem Kościoła i przeciwstawia się dobru człowieka

Arcybiskup stwierdził również, że ma pełną świadomość tego, iż pogarszające się stosunki państwa i kościoła mogą doprowadzic do sytuacji, w której zostaną cofnięte rządowe subwencje dla tego ostatniego. Powiedział, że bliska jest mu opcja kościoła "bez dotacji".

- Nie pozwólmy grozić sobie obcięciem subwencji - mówił arcybiskup - Kościół jest w stanie żyć w biedzie, ale nie może nawet próbować żyć bez  głoszenia Jezusa Chrystusa i wyłącznego panowania Boga. Nie może też sprzedać się za jakiekolwiek bogactwa.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040706012947418