Koran jak "Mein Kampf"

pią, 23 lip 2004, 22:45:19

Autor: Stanisław Pełka

Główni członkowie norweskiej prawicowej partii Kristiansand ośwadczyli, że "Mein Kampf" Hitlera oraz Koran są tym samym gatunkiem książki, która wzywa do nienawiści. Powiedzieli też, że chcą, by islam w Norwegii został zdelegalizowany.

- Nie jesteśmy jedynymi, którzy się tego domagają - powiedział Halvor Hulaas, szef partii - ta opinia jest dobrze zakorzeniona w krajach skandynawskich. Teraz ściągamy tu ludzi, którzy praktykują swoja religię w takiej samej formie, jak robili to w roku 600. Jesli ich nie powstrzymamy, to już niedługo wolność religijna w Norwegii może się skończyć ale dla nas.

Karina Udnæs, również jedna z przywódczyń partii idzie jeszcze dalej, mówiąc: - Najwyższy czas by Europa i Norwegia zdelegalizowały jak jest to w przypadku nazizmu - przecież im prorok Mahomet kzał zabojać wszystkich "niewiernych".

Halvor Hulaas podkreśla, że Udnæs nie jest odosobniona w swoich poglądach. - Islam tak, jak jest praktykowany stanowi zagrożenie dla naszego systemu społecznego i stylu życia.

Szef Kristiansand dodał, ze obecnie dużą groźbą jest budowanie wciąż nowych meczetów w norweskich miastach.

(Nettavisen)

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040723224519415