Biskup-gej przyciąga wiernych do Kościoła Episkopalnego

pon, 26 lip 2004, 23:53:46

Autor: Marcin Pijaczyński

Po ordynowaniu na biskupa Gene Robinsona, homoseksualisty pozostającego w otwartym związku, wielu członków Kościoła Episkopalnego nie było w stanie zaakceptować takiej sytuacji i odeszło z kościoła. Tymczasem okazuje się, że biskup-gej działa jak magnes na ludzi o bardziej liberalnych poglądach.

- Ordynacja bp. Robinsona była dla mnie ważnym symbolem otwartości Kościoła Epskopalnego - powiedziała Martha McCabe, która twierdzi że odeszła z Kościoła Katolickiego w związku ze skandalami z udziałem księży. Oboje z mężem (wychowanym w rodzimie metodystycznej) szukali kościola w którym będą mogli się odnaleźć. Ordynacja Robinsona przyciągnęła ich w progi episkopalian.

Podobnie było z Marią Easton, która od lat nie chodziła do kościoła. Zaczęła ponownie do niego uczęszczac po ordynacji biskupa-geja. Jej decyzja ma podłoże osobiste - siostra Marii jest lesbijką.

Kościół nie prowadzi oficjalnych statystyk w tej sprawie, jednak jego przedstawiciele mówią, iż mają świadomość tego, że wiele osób przyłączyło się do Kościoła Episkopalnego właśnie ze względu na ordynację Robinsona.

Wybór i wyświęcenie Gene Robinsona na biskupa New Hampshire w dalszym ciągu dzieli wspólnotę Anglikańską na całym świecie, co może doprowadzić do ostatecznego podziału na część tradycyjną i liberalną.

Zobacz też inne artykuły na temat nauczania i praktyki kościołów chrześcijańskich w stosunku do jednopłciowych związków.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040726235346767