Strona internetowa porównuje kandydatów do Jezusa

pią, 17 wrz 2004, 12:27:39

Autor: Michał Terajewicz

Mieszkaniec Costa Mesa na swojej stronie internetowej pyta odwiedzających, kto jest bardziej podobny do Jezusa – Bush czy Kerry? Gdyby Jezus Chrystus rządził w USA, czy rozpocząłby wojnę prewencyjną? Co by powiedział o małżeństwach homoseksualnych? Byłby za, czy przeciwko aborcji?

Ludzie odwiedzający stronę Steve'a Goodena mogą udzielić odpowiedzi na wszystkie te pytania. Zdaniem autora ankiety kandydat, który zostanie uznany za bardziej podobnego do Jezusa, powinien okazać się zwycięzcą wyborów. Jak dotąd strona odnotowała 10 tys. odwiedzin. 75% gości wyraziło opinię, że przekonania Busha bardziej odpowiadają Jezusowi. Autor strony chce zwrócić uwagę na to, że wyznawana wiara ma wielkie znaczenie podczas oddawania głosów.

Dlaczego prezydent USA powinien być podobny do Jezusa Chrystusa? Gooden odpowiada, że jego naród jest wielki dzięki chrześcijańskim wartościom. Szkoły, szpitale, uniwersytety, organizacje charytatywne – zdaniem Goodena wszystko to Amerykanie zawdzięczają chrześcijańskim inicjatywom. Na jego stronie internetowej można znaleźć "przekonania Jezusa", wśród których są: "homoseksualizm jest grzechem", "Pro-Life (przeciw aborcji)", "otwarcie wyznawaj wiarę" oraz "jedyna droga do nieba (przez Jezusa)". Autor strony twierdzi, że Amerykanie powinni głosować w wyborach na tego kandydata, który jest bliższy Jezusowi.

Strona Steve'a Goodena: www.thepassionofbush.com

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040917122739910