Nominacje do Totusów

czw, 23 wrz 2004, 14:11:25

Autor: Damian Kowalski

Fundacja Episkopatu Polski "Dzieło Nowego Tysiąclecia" ogłosiła nominacje prestiżowej nagrody Totus. Nagrody zostaną wręczone 9 października podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Totus to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień nadawanych przez środowiska związane z polskim Kościołem katolickim. Stanowi ją srebrna statuetka i 50 tysięcy złotych. Przyznawana jest corocznie w czterech kategoriach. W tym roku do "katolickiego Nobla" jest spora konkurencja.

Donat Kuczewski, twórca największego w Polsce ośrodka dla ludzi chorych, bezdomnych i uzależnionych, Zofia Morawska, która całe życie poświęciła niewidomym, "Hospicjum św. Łazarza" w Krakowie oraz misjonarz Marian Żelazek, od 50 lat służący trędowatym w Indiach to niektórzy z nominowanych do nagrody w kategorii "Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza".

W dziedzinie kultury chrześcijańskiej za największe osiągnięcia jury uznało m. in. działalność Leszka Mądzika, założyciela teatru "Sceny Plastycznej KUL", Anny Dymnej, która objęła opieką teatr dla osób umysłowo niepełnosprawnych, publicysty prof. Władysława Bartoszewskiego oraz twórców "Pisma Poświęconego Fronda".

W kategorii "Promowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II" nominowano prof. Ernesta-Wolfganga Böckenförde, Josepha Weilera oraz zespół redakcyjny albumu "Musicie być mocni".

Ostatnia dziedzina to "Totus medialny dla upamiętnienia Biskupa Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach". W tej kategorii nominowane zostały zespoły redakcyjne "Biuletynu IPN", "Gościa Niedzielnego", "Niedzieli", "Przeglądu Powszechnego", miesięcznika "List" oraz zespół twórców serialu "Rodzina zastępcza".

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040923124925310