Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

TBN wyjaśnia

- Doniesienia, jakie pojawiły się o naszej organizacji w prasie są nieścisłe i pełne złych intencji. Ukazują w negatywny sposób nasze działania i poniżają misję - powiedział rzecznik prasowy Trinity Broadcasting Network, Colby May. TBN ustosunkowało się do informacji, jakie ukazały się o niej w prasie. Jak uważa rzecznik sieci telewizyjnej, mimo szerokiego i nieskrępowanego dostępu do wszystkich danych organizacji, prasa opublikowała jedynie fragmenty sugerujące nadużycia właścicieli przedsięwzięcia, okraszając je plotkami i kłamstwami.

Według "Chronicle of Philantropy", pensja członków zarządu telewizji znajduje się w średniej dochodów w największych organizacjach typu non-profit. TBN należy do 100 największych tego typu firm w Ameryce. Duże zasoby kapitału, jakimi obraca, pozwalają jej uniknąć zadłużenia.

Przykładem, dobrze ilustrującym tą sytuację, jest ostatnie zarządzenie FCC. Każda stacja telewizyjna w Stanach ma obowiązek stworzyć dodatkową możliwość transmisji w kanale cyfrowym. "Zbudowanie nowych przekaźników telewizyjnych w każdej z 22 regionalnych stacji, aby zrealizować ten wymów, będzie kosztowało miliony. A przecież posiadamy także 33 platformy satelitarne emitujące program na cały świat. Roczne kontrakty kosztują nas dziesiątki milionów dolarów. Potrzebujemy dopowiednich rezerw finansowych. Jednak o tym prasa nie napisała" - powiedział doradca prawny TBN, John Casoria.

TBN wyjaśnił także, że kłamstwem jest historia stosunków homoseksualnych dyrektora Crouncha. Oskarżenie zostało sfabrykowane przez człowieka skazanego za molestowanie dzieci i posiadanie narkotyków jako część uzasadnienia bezprawnego rozwiązania umowy o pracę.

TBN nie wyparł się posiadania wielu luksusowych posiadłości oraz własnej sieci lotniczej. Jednak używa się ich tylko do celów związanych z działalnością organizacji. W posiadłościach tworzy się programy, podpisuje ważne kontrakty i umowy oraz nocuje gości sieci telewizyjnej. To samo dotyczy prywatnej sieci lotniczej. "Samolot pozwala na mobilność, a pan Crunch jest osobą publiczną. Często musi odwiedzić wiele oddalonych od siebie miast jednego dnia." - wyjaśnił Casoria.

Organizacją działa całkowicie jawnie. Na każde życzenie udostępnia do wglądu zwroty podatkowe, płace i dochody oraz stan majątkowy członków zarządu, listę ofiarodawców wraz z kwotami pieniężnymi przekazanymi telewizji. Corocznie poddaje się finansowemu audytowi prowadzonemu przez niezależne firmy oraz jest pod ciągłym nadzorem prasy.

"Doniesienia prasy byly wybiórcze i subiektywne. TBN i dyrektor Crounch mają za sobą 30 letnią, jawną i udokumentowaną działalność. W całej pracy pozostali wierni swojej misji, którą jest szerzenie Dobrej Nowiny Chrystusa" - podsumowuje May.

Wiceprezydent sieci telewizyjnej, Paul Crounch Junior określił reakcję swojego ojca na artykuły słowami: "Dziękujemy za błogosławieństwo" - odnosząc się do Ewangelii wg Św. Mateusza. "Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich nalezy królestwo niebieskie. Błogosławieni jesteście, gdy wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie,albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami". (Mt 5, 3-11).

Luksusowy teleewangelistaOpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040924121843959

No trackback comments for this entry.
TBN wyjaśnia | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń