Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Dajmy dzieciom godność - poszukiwani wolontariusze

"Tu mamy ciepłą zupę i miłość" - mówią dzieci o świetlicach powstających w całej Polsce z inicjatywy Fundacji Karan. Często są to dla dzieci jedyne posiłki i jedyne ciepło, jakie otrzymują przez cały dzień. Dwa razy w roku Fundacja organizuje zbiórki pieniężne na rzecz swoich podopiecznych. Organizatorzy akcji proszą o wsparcie wolontariuszy, którzy mogliby kwestować w centrach handlowych.

Świetlice Karan powstają w dzielnicach cieszących się najgorszą sławą. Trafiają do nich dzieci, które mają do wyboru tylko świetlicę albo młodociany gang. Są nieufne i często brak im wiary w siebie. W domach, z różnych powodów, nie dostają jedzenia. Czasem dziecko zjada trzy obiady w piątek, ponieważ wie, że przez weekend, gdy świetlica będzie zamknięta, nie otrzyma żadnego ciepłego posiłku. Obecnie Karan opiekuje się prawie dwoma tysiącami dzieci. Opiekunowie z Fundacji wnoszą trochę ciepła do ich pełnego brutalności życia.

Dwa razy w roku, przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem, Fundacja Karan organizuje akcję "Pomóż dzieciom godnie żyć". Od początku uzyskano szerokie zainteresowanie środowiska artystycznego. Aktorzy, muzycy, kabarety i sportowcy promują działalność Fundacji, uczestniczą w zbieraniu składek i wspierają akcję swoimi wizerunkami na plakatach. Dzięki temu dzieci zyskują nie tylko paczki na święta ale również wiarę, że w trudnych chwilach mogą liczyć na innych ludzi w społeczeństwie. W ich sytuacji to nieoceniony dar.

W tym roku akcja odbędzie się na terenach dużych sieci supermarketów - Makro, Realu i M1 - od 19 listopada do 12 grudnia. Artyści potwierdzili już swój udział. Na plakatach promujących zobaczymy w tym roku twarze Natalii Kukulskiej, Anny Korcz, Andrzeja "Piaska" Piasecznego, Małgorzaty Korzuchowskiej. Zobaczymy ich również na scenach, rozdających autografy w zamian za datki, usłyszymy w mediach.
Jednak dziesiąta edycja "Pomóż dzieciom godnie żyć" nie zakończy się sukcesem, jeśli nie zostanie wsparta przez wolontariuszy, którzy każdego dnia zdecydują się poświęcić czas na zbieranie datków. Bez wolontariuszy akcja będzie wprawdzie znana, ale nie przyniesie tego co najważniejsze: funduszy na posiłki dla dzieci. Karan prosi wszystkich, którym nie jest obojętny los dzieci o wsparcie akcji. Do tej pory w czasie wszystkich edycji dzięki artystom i wolontariuszom udało się zebrać ok.  630 tysięcy złotych za które dzieci ze świetlic otrzymały paczki żywnościowe na święta  oraz ciepłe posiłki w ciągu roku.

Akcja odbywa się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pawła Jarosa oraz Fundacji "Stop Przemocy" prowadzonej przez znaną aktorkę Annę Korcz.

BARDZO prosimy o szybką deklarację czy włączą się Państwo do Akcji (najlepiej telefonicznie lub poprzez fax.)

Więcej informacji udziela koordynator Akcji
Marzanna Graff-Oszczepalińska, tel. 0602 64 22 22Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040929204647825

No trackback comments for this entry.
Dajmy dzieciom godność - poszukiwani wolontariusze | 1 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Dajmy dzieciom godność - poszukiwani wolontariusze
łacinnik czw, 30 wrz 2004, 10:19:55
Podajcie jeszcze konto fundacji, nie wszyscy chodzą do hipermarketów
 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń