Harry Potter podręcznikiem czarnoksięstwa?

pon, 1 lis 2004, 20:15:12

Autor: Mirosław Miarczyński

Południowoafrykański uczeń złożył zażalenie do szkolnych władz, w związku z jednym z pytań jakie otrzymał na egzaminie. Uczeń odmówił streszczenia jednej z książek J. K. Rowling, uznając że seria o małym czarodzieju promuje i uczy czarnoksięstwa.

Osiemnastoletni John Smit nie odpowiedział na opisane pytanie dotyczące książek o Harrym Potterze, tracąc w ten sposób 30 procent punktów na egzaminie z angielskiego. Rodzina ucznia napisała już zażalenie na tematykę egzaminu do władz szkolnych, nie otrzymała jednak do tej pory żadnej odpowiedzi.

- Nie odpowiedział na to pytanie, ponieważ książka ta popiera i promuje czarnoksięstwo. A Biblia jest przeciwna czarom - oświadczyła matka chłopca - mam nadzieję, że John dostanie swoją zwykłą ocenę, a tego typu pytania więcej nie będą zadawane.

Cheryllyn Dudley z Afrykańskiej Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej powiedziała, że Afryka Półudniowa potrzebuje jasnej polityki w takich sprawach tak, by uczniowie nie byli stawiani przed dylematami moralnymi podczas egzaminów.

- Przeczytałam książki o Harrym Potterze i przeanalizowałam je uważnie. W mojej opinii to podręczniki czarnoksięstwa - oswiadczyła Dudley.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20041101201512208