Patriarcha Bartłomiej I o śmierci Jasera Arafata

wto, 16 lis 2004, 22:27:40

Autor: Szymon Krzyszczuk

Honorowy zwierzchnik światowego Prawosławia - Patriarcha Konstantynopola – Bartłomiej I w miniony piątek (12 listopada) wyraził swoje współczucie z powodu śmierci prezydenta Autonomii Paletyńskiej Jasera Arafata i zachęcił wszystkich ludzi dobrej woli do podejmowania dalszych wysiłków na rzecz pokoju w Ziemi Świętej.

W oświadczeniu patriarchy Bartłomieja I czytamy, że „prezydent Autonomii niestrudzenie działał na rzecz rozwoju narodu palestyńskiego a także pokoju na Bliskim Wschodzie”. Patriarcha wskazał również na szacunek Yassera Arafata jaki w jednakowej mierze miał dla chrześcijańskich i islamskich świętych miejsc na Bliskim Wschodzie.

“Marzenia o pokoju na Bliskim Wschodzie nie stały się faktem za życia prezydenta Autonomi Palestyńskiej. Marzenia te w dalszym ciągu winny być podtrzymywane przez cały świat, o pokój na całej ziemi modlą się przecież zawsze prawosławni chrześcijanie. Patriarchat Ekumeniczny wzywa każdego, od kogo zależy pokój w Ziemi Świętej, aby przyłączył się do podejmowanych działań na jego rzecz nie zapominając, że podstawą wszelkich działań winno być poszanowanie dla świętości osoby ludzkiej, jej wolności i godności” – podkreślił patriarcha Bartłomiej.

Cerkiew.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20041116222740299