USA: "Kościoły chrześcijańskie razem".

czw, 18 lis 2004, 20:29:44

Autor: Rafał Książek

W przyszłym roku w USA powstanie forum ekumeniczne  "Kościoły chrześcijańskie razem". Będzie to największa organizacja chrześcijańska, skupiająca wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Decyzję o przyłączeniu się do organizacji podjęli także katoliccy biskupi w trackie trzydniowej Konferencji Biskupów USA, która zakończyła się wczoraj. 

Podczas Konferencji zajmowano się głównie stanowiskiem wobec liberalizacji zdania Kościoła. Sprawa związana jest z projektem odmawiania udzielenia komunii św. polityką, którzy publicznie opowiadają się m.in. za aborcją, eutanazją, legalizacją związków homoseksualnych i badań na ludzkich embrionach. Wszystko zaczęło w trackie kampanii wyborczej na prezydenta USA, w której John Kerry (katolik i demokrata) opowiadał się za ww. sprawami. Abp Raymond Burke z St. Louis wezwał do zakazu udzielania komunii św. Katolickim politykom o poglądach liberalnych. 

Zadaniem związku "Kościoły chrześcijańskie razem” jest ustalenie wspólnych stanowisk kościołów wobec sytuacji dzisiejszego świata, przede wszystkim etycznych aspektów medycyny oraz związków jednopłciowych, a także dawanie wspólnego świadectwa.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20041118145544285