W Mińsku mogą zburzyć zbór protestancki

czw, 16 gru 2004, 12:26:00

Autor: Mirosław Miarczyński

Budynek mińskiego zboru protestanckiego „Nowe Życie” należący do Związku Kościołów Chrześcijan Pełnej Ewangelii jest zagrożony zburzeniem. Administracja rejonu moskiewskiego miasta Mińska zażądała, aby do 1 stycznia została zakończona „samowola budowlana, którą prowadzi wspólnota religijna” na swojej działce budowlanej. W innym przypadku likwidacja budowy zostanie przeprowadzona „siłami służb komunalnych”, - informuje Centrum Obrony Praw Człowieka „Wiasna”.

„My nie prowadzimy żadnych robót budowlanych”, mówi administrator kościoła Wasil Jurewicz. Według niego, już od kilku lat kościół stara się o otrzymanie od władz pozwolenia na renowację i przebudowę. „Uważamy, że we władzach mińskich opracowano plan, mający na celu zabrania kościołowi ziemi i budynku. Odmawiają nam przerejestrowania, pastor ciągle wzywany jest na milicję. Groźba zniszczenia budynku to kolejny krok represji ze strony władz”, - mówi Wasil Jurewicz

Jak na razie wierni nie mają możliwości zbierania się na niedzielne nabożeństwa. Do niedawna w kościele „Nowe Życie” w każdą niedzielę spotykało się 500-700 osób.

Bialorus.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20041216114224148