Jednopłciowe związki nieodwracalnie niszczą społeczeństwo

śro, 22 gru 2004, 10:38:27

Autor: Elżbieta Wójcik

Papież Jan Paweł II ostro potępił małżeństwa zawierane przez przedstawicieli tej samej płci. Uznał takie małżeństwa za atak na strukturę społeczną i wezwał katolików do podjęcia walki z  próbą prawnego osłabienia instytucji rodziny.- Ataki na małżeństwo i rodzinę, zarówno w aspekcie ideowym, jak i prawnym, stają się z każdym dniem mocniejsze i bardziej radykalne - powiedział 84-letni papież - kto niszczy fundamentalne struktury, powoduje głębokie, nieodwracalne szkody w społeczeństwie.

Kościół Katolicki naucza, że związek małżeński zawarty pomiędzy mężczyzną i kobietą jest święty, związki homoseksualne natomiast są grzechem.

Stanowisko Jana Pawła II jest odpowiedzią na politykę Stanów Zjednoczonych oraz katolickiej Hiszpanii, gdzie socjalistyczny rząd zatwierdził w październiku projekt kontrowersyjnej ustawy, sankcjonującej związki homoseksualne.

Jednak poparcie dla George'a W. Busha w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych są jednocześnie silnym wsparciem dla amerykańskich ewangelikalnych chrześcijan i katolików, którzy zgadzają się z papieżem. Zwycięstwo w tych wyborach jest również zwycięstwem konserwatywnych chrześcijan w walce przeciw prawom gejów oraz przeciw aborcji.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20041222103827173