Porównanie z nienarodzonymi obraża ofiary Holocaustu

pią, 7 sty 2005, 21:05:09

Autor: Mirosław Miarczyński

Centralna Rada Żydów w Niemczech wyraziła dziś ostry protest po tym, jak w homilii wygłoszonej przez kardynała Kolonii, Joachima Meissnera w święto Trzech Króli, aborcja została przez niego porównana do zbrodni Hitlera i Stalina.

- Pierwszy był Herod, sprawca rzezi niewiniątek w Betlejem, potem Hitler i Stalin, który zgładzili miliony niewinnych ludzi. Dziś liczba mordowanych nienarodzonych także idzie w miliony - to zdanie wywołało oburzenie przedstawicieli Centralnej Rady Żydów w Niemczech oraz partii Zielonych.

Przewodniczący Rady Żydów Paul Spiegel powiedział, że takie porównania są "relatywizowaniem zbrodni zabójstwa milionów Żydów" i podkreślił że "w Niemczech osobistości życia publicznego z powodu tego rodzaju wypowiedzi podawały się do dymisji ze sprawowanych urzędów". Wezwał też biskupa Meissnera do tego by "zdystansował się on od tego niezręcznego porównania".

Rzecznik hierarchy oświadczył iż kardynał miał na myśli przede wszystkim masową eutanazję upośledzonych umysłowo, która była praktykowana zarówno w hitlerowskich Niemczech jak i w Związku Radzieckim za czasów Stalina. Nie ma więc potrzeby dystansowania się czy przepraszania kogokolwiek.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050107210509268