Kardynał przeprasza za porównanie aborcji do zbrodni Hitlera

sob, 8 sty 2005, 19:03:58

Autor: Mirosław Miarczyński

W specjalnym oświadczeniu niemiecki kardynał Joachim Meissner arcybiskup Kolonii przeprosił za to, że w wygłoszonej w święto Trzech Króli, aborcja została przez niego porównana do zbrodni Hitlera i Stalina. Porównanie to wywołało liczne protesty ze strony społeczności żydowskiej w Niemczech, partii Zielonych i niektórych świeckich organizacji chrześcijańskich.

Kardynał, który porównał dokonywane obecnie aborcje z rzezią niewiniątek oraz zbrodniami Stalina i Hitlera początkowo oświadczył iż nie zamierza nikogo przepraszać. Zmienił zdanie po burzy jaką rozpętała w Niemczech Centralna Rada Żydów oraz inne organizacje.

Wśród zarzutów postawionych biskupowi znalazły się między innymi takie iż "obraził on godnosć kobiet, które znajdują się w trudnej sytuacji", "użył określeń rozniecających nienawiść" i "naraził na ciężkie szkody dialog katolicko-judaistyczny".

Arcybiskup Kolonii nie był w święto Trzech Króli jedynym katolickim dostojnikiem, który w ostrych słowach wypowiedział się na temat aborcji. Nowy przewodniczący Papieskiej Akademii Życia ks. bp. Elio Sgreccia porównał zabijanie nienarodzonych do ostatniej katastrofu w Azji.

- Aborcja i zabijanie dzieci po urodzeniu jest większą tragedią od kataklizmu tsunami w Azji Południowo-Wschodniej - oświadczył biskup Sgreccia.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050108190358861