Tsunami karą Bożą

sob, 8 sty 2005, 19:47:15

Autor: Joanna Gacka

Antygejowska grupa Freda Phelpsa skupiona w Baptystycznym Kościele Westboro w Kansas w ogłoszeniu prasowym podziękowała Bogu za... śmierć Szwedów, którzy zginęli w tsunami. Kontrowersyjna wspólnota stwierdziła iż jest to kara Boża za akceptowanie przez Szwedów homoseksualizmu. Ogłoszenie kościoła potępił szwedzki pastor Ake Green skazany na więzienie za ostre kazanie o homoseksualiźmie.

Ogłoszenie opublikowane przez liczącą 70 osób i składającą się w większosci z członków rodziny Freda Phelpsa wspólnotę religijną wyraża radość z tego, że 5 tysięcy Szwedów - ofiar w tsunami oraz nadzieję że 20 tysięcy zaginionych Szwedów okaże się również martwymi. Przedstawiciele grupy napisali między innymi, że lepiej jest zginąć niż być nadal w Szwecji i myśleć że homoseksualizm jest OK. Uznali kataklizm, w którym zginęło tak wielu Szwedów za karę Bożą. Skandynawski kraj miałby zostać nią dotknięty z powodu legalizacji związków homoseksualnych oraz skazania na więzienie pastora Ake Greena, którego nazwali "męczennikiem".

Sam zielonościątkowy pastor, skazany kilka miesiecy temu przez szwedzki sąd  za "podżeganie do nienawiści" po tym, jak w jednym ze swoich kazań ostro zaatakował homoseksualistów, ostro odciął się od akcji kościoła z Kansas i potępił ją.

- Uważam że takie zachowania i wypowiedzi są przerażające i w wysokim stopniu bezduszne - powiedział Green jednemu ze szwedzkich magazynów, dodając że skontaktował się z największymi amerykańskimi czasopismami wysyłając do nich oświadczenie w którym całkowicie odciął się od ogłoszeń Westboro Baptist Church. Wyraził też zdziwienie, że amerykańskie autorytety nie zareagowały na wyczyn grupy Freda Phelpsa. - Takie zachowanie rani całe chrześcijaństwo - powiedział Green.

Zobacz też inne artykuły na temat nauczania i praktyki kościołów chrześcijańskich w stosunku do jednopłciowych związków.

"Kto z was jest bez grzechu..."

Od autorki: Ogłoszenie "chrześcijańskiej" wspólnoty jest dostępne na stronach internetowych. Nie zamierzam jednak podawać ich adresu - nie będę robić promocji ludziom, którzy usiłuja wypłynąć na fali nieszczęścia.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2005010819471548