Boze Narodzenie dla biednych

nie, 9 sty 2005, 01:50:08

Autor: ks. Artur Karbowy SAC

Okres poprzedzający Boże Narodzenie to czas przygotowań nie tylko tych duchowych, ale też i czysto zewnętrznych związanych z zakupami, sprzątaniem, przygotowaniem wieczerzy wigilijnej, prezentami. Jednak jest też spora część osób, która nie może sobie pozwolić na to, żeby wieczerza wigilijna czy w ogóle święta wyglądały troszkę inaczej niż każdy dzień. Właśnie z myślą o tych osobach został zorganizowany obiad Bożonarodzeniowy w Itaperunie.

11 grudnia 2004 roku taki obiad odbył się w parafii świętego Benedykta w Itaperunie, gdzie ksiądz proboszcz Zbigniew Lewandowski SAC doglądał przygotowań oraz zadbał o to, żeby 800 osób miało godny posiłek świąteczny.

Każda rodzina otrzymała tez potrzebne produkty spożywcze aby święta były przeżyte w sposób godny. Jak to jest w zwyczaju i święty Mikołaj zawitał aby rozdać prezenty dla dzieci. 18 grudnia 2004 roku obiad dla biednych rodzin, które są objęte stałą pomocą w ciągu roku został zorganizowany w parafii Matki Bożej Różańcowej z Fatimy. Zgromadzonych wiernych oraz tych co przygotowali o zorganizowanie obiadu pobłogosławił ks. Artur Karbowy SAC.

Każde dziecko w wieku do 12 lat dostało prezent świąteczny, a wśród 500 uczestników obiadu rozlosowano wiele różnych prezentów. Każda rodzina otrzymała specjalny prezent w postaci torby z potrzebnymi produktami spożywczymi.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050109015008557