Ekumeniczne spotkanie noworoczne we Wrocławiu

wto, 18 sty 2005, 19:41:00

Autor: Szymon Krzyszczuk

W dniu 14 stycznia br. odbyło sie we Wrocławiu Ekumeniczne Spotkanie Noworoczne, które już po raz kolejny zorganizowało Stowarzyszenie Prawosławne świętych apostołów Piotra i Pawla oraz Konsulat Honorowy Rumunii we Wrocławiu.

Spotkanie to swoją obecnością zaszczycił zwierzchnik Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego metropolita Sawa, wraz z przedstawicielami Kościołów zrzeszonymi w Polskiej Radzie Ekumenicznej. W Muzeum Narodowym odbyła się konferencja poświęcona zagadnieniom ekumenicznym, a także ekumenizmowi w wielokulturowym mieście - Wroclawiu. Gospodarzem tej konferencji był arcybiskup wrocławski i szczeciński Jeremiasz. Wieczorem zaproszeni goście i licznie zgromadzeni słuchacze wysłuchali koncertu wrocławskich chórów, w tym dwóch z wrocławskich cerkwi, który odbył sie w Aulii Leopoldyńskiej UW.

W sobotę 15 stycznia br. metropolita Sawa odwiedził Wrocławską cerkiew pw. św.św. Cyryla i Metodego we Wrocławiu, w której to cerkwi nabożeństwa sprawowane są w dużej części w języku polskim. Metropolita spotkał się z duchownymi pracującymi w tej parafii -ks. Eugeniuszem Cebulskim i ks. diakonem Grzegorzem Cebulskim, wobec których wyraził swoje uznanie dla włożonego w odbudowę i wystrój cerkwi wysiłku, jak i niełatwej pracy misyjnej.

Cerkiew.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050118194149449