Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Jaruga-Nowacka: nie warto rozmawiać z Pospieszalskim

Wicepremier Izabela Jaruga-Nowacka była jedną z sygnatariuszek listu do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie prezentowanego w TVP1 programu "Warto rozmawiać". Dziś w Sejmie odpowiadała na pytanie, czy krytyczna opinia wyrażona w liście jest wyrazem polityki informacyjnej rządu.

Pytanie wicepremier Jarugi-Nowackiej zadał poseł PiS Marek Jurek. W swojej wypowiedzi poseł zarzucił rządowi, że z jednej strony prezentuje skrajne pomysły dotyczące sfery moralnej - promocję ruchu homoseksualistów, ograniczenie roli Kościoła w wychowywaniu dzieci, z drugiej zaś - oczekuje sytuacji, w której nie będzie możliwa krytyka takich poglądów.

- Taka postawa może oznaczać aprobatę dla cenzury i oczekiwanie, że media powinny narzucać społeczeństwu taką poprawność polityczną, jakiej chce rząd - powiedział poseł Jurek.

Odpowiadając na pytanie Jaruga-Nowacka podkreśliła, że podpisując list "wyraziła swoje obywatelskie zaniepokojenie poziomem programu, który łamie warunki właściwie prowadzonej debaty publicznej".

- Program "Warto rozmawiać", gdy był nadawany w telewizji Puls, pokazującej świat z perspektywy kościoła katolickiego, był uprawniony. W telewizji publicznej już nie jest. - powiedziała wicepremier.

List w sprawie prowadzonego przez jana Pospieszalskiego programu "Warto rozmawiać" został podpisany przez ponad 100 osób. Poddano w nim pod krytykę sposób prowadzenia programu podkreślając "tendencyjność i niedopuszczanie do głosu oraz ośmieszanie osób z innymi poglądami niż prowadzący audycję".

Do listu ustosunkował się już zespół prowadzący program. W wydanym oświadczeniu uznał inicjatywę za "za kolejną akcję polityków lewicy, którzy inicjują wrogie działania wobec publicznych mediów i wolnej w nich debaty".Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20050120165712208

No trackback comments for this entry.
Jaruga-Nowacka: nie warto rozmawiać z Pospieszalskim | 1 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Jaruga-Nowacka: nie warto rozmawiać z Pospieszalskim
verbadocent czw, 20 sty 2005, 21:24:06
Nie jestem fanem programow Pospieszalskiego, choc niewatplwie padaja w nich pytania, nad ktorymi warto podyskutowac. Ale postepowanie pani premiery Jarugi-Nowackiej jest po prostu skandaliczne. To dalsze rozwiniecie syndromu Srody (n.B. pani doktor filof-etyk Sroda Magdalena w polityce, to "wynalazek" premiery Jarugi-Nowackiej). Urzednik panstwowy i to najwyzszego szczebla (wicepremier) pozwala sobie na publiczne ingerencje w wolne media. Co to ma znaczyc? Co ja obchodzi co robi Pospieszalski. Moze sobie gadac w swoim programie co chce i z kim chce, tak dlugo jak dlugo prezes Dworak nie straci cierpliwosci lub nie zlamie prawa albo publicznosci sie to znudzi. Rzadowi RP NIC DO TEGO. Koniec, kropka. Rzad jest od innych spraw: obronnosc, podatki, drogi, mosty, szkoly, atak zimy i takie drobiazgi. Pani premiera moze co najwyzej pozgrzytac zebami i w gronie przyjaciolek, u fryzjera pomiedziec co chce. Jesli Pospieszalski w jej pojeciu lamie praw, to donosik do prokuratora. Jesli nie, "ruki pa szwam i malczi" jak mowia Rosjanie. Urzednik panstwowy nie moze krytykowac publicznie (i to za granica, na oficjalnej konferencji miedzynarodowej) jakiejs grupy wyznanowiej w swoim kraju (chocby nie wiem jak jej nie lubil), nie moze ingerowa w wolne media i takie tam. Dlaczgo? Bo zyje z podatkow placonych m.in prze wyznawcow tej grupy religijnej i sluchaczy/ogladaczy tegoz programu.  Na szczescie juz niedlugo bedziemy musieli tolerowac premiere Jaruge i ministre Srode Magdalene, filozof-etyka w rzadzie a Szyszkowska Marie popieraczke pederastow w Senacie RP.

---
Verba Docent Exempla Trahunt

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń