Wyklęty Harry Potter

śro, 26 sty 2005, 14:42:03

Autor: Marcin Pijaczyński

Monachijska Komisja Młodzieży opublikowała w 2004 r. raport, który spowodował wiele zamieszania. Ta odpowiedzialna za ochronę dzieci agencja uznała, że Harry Potter nie jest odpowiednią dla nich lekturą.

Z decyzja tą zgadzają się przedstawiciele irlandzkiej organizacji Positive Action for Children, krytykując jednocześnie agencje działające w ich kraju (Childline, Barnardos czy ISPCC), którym nie udało się wyeksponować niebezpieczeństw, jakie wypływają dla dzieci z książek o Harrym Potterze.

Positive Action for Children żąda zbadania sprawy jeszcze raz przez przedstawicieli władz i kościołów. Przedstawiciele organizacji podkreślają, że powieści te opowiadają skomplikowaną i straszna historię, która pozostawia czytelnika w stanie umysłu pełnym obaw i niepokoju.

Gabriele Kuby, autorka książki "Harry Potter - Good or Evil" podkreśla, że Harry Potter jest bez wątpienia długoterminowym projektem mającym doprowadzić do zmiany naszej kultury. Szkoła magii Hogwart jest zamknięta uczelnią przemocy i okrucieństwa, klątw i czarów, krwawych ofiar oraz opętania. W książkach tych ośmieszany jest świat ludzi, a gloryfikowany świat wiedźm i czarowników.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050126144203104