Legalizacja jednopłciowych małżeństw w Kanadzie?

czw, 27 sty 2005, 15:29:45

Autor: Elżbieta Wójcik

W Kanadzie trwa dyskusja nad legalizacją jednopłciowych małżeństw. Duchowni zobowiązali się wezwać z ambony premiera Paula Martina, aby przemyślał moralne konsekwencje wprowadzenia pozwolenia na takie małżeństwa w całym kraju. Dotychczas jest to dozwolene jedynie w siedmiu prowincjach.

Martin chce bronić praw homoseksualnych związków do małżeństwa na podstawie kanadyjskiego odpowiednika amerykańskiej Karty Praw.

-Homoseksualizm, cudzołóstwo, prostytucja i pornografia osłabiają fundamenty rodziny, podstawę społeczeństwa, tak więc państwo powinno powstrzymać bądź ograniczyć ich wpływ na dobro ogółu - powiedział biskup Calgary, Frederick Henry.

- Tradycyjna definicja małżeństwa, jako związku zawieranego między kobietą a mężczyzną, powinna być chroniona jak świętość, również przez prawo - dodał konserwatysta, Stephen Harper.

Alex Munter, działacz na rzecz praw homoseksualistów, wierzy, że ustawa, pozwalająca na jednopłciowe małżeństwa, wejdzie w życie jeszcze w tym roku. - Prawo, które chroni wolność religijną, chroni również wolność lesbijek i gejów - twierdzi.

Kanada stałaby się trzecim krajem zezwalającym na małżeństwa homoseksualistów, po Belgii i Holandii.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050127152945759