Biskupi Rio de Janeiro przeciw "pigułkom dnia następnego"

pią, 28 sty 2005, 10:21:45

Autor: ks. Artur Karbowy SAC

Biskupi pomocniczy archidiecezji Rio de Janeiro Dom Dimas Lara Barbosa i Dom Antonio Augusto Dias Duarte (lekarz pediatra) wystosowali oświadczanie, w którrym przeciwstawiają się bezpłatnej dystrybucji przez prefekturę tabletki zwanej popularnie «Pílula do Dia Seguinte» (pigułki dnia następnego).

Tabletki te mogą być brane do 72 godzin po akcie seksualnym jako “bezpieczny sposób” zapobiegnięcia ciąży. Tabletki te zawierają specyfik (RU-486), który nie dopuszcza do rozwoju zarodka. Innymi słowy mówi się tutaj o medycznej aborcji. Sprzedaż tej tabletki została zakazana w Stanach Zjednoczonych oraz Francji, gdyż ma efekty negatywne dla kobiet.

Jak przypominają biskupi, sama nauka mówi ze po zapłodnieniu stoimy przed nowym człowiekiem, który ma kod genetyczny zdefiniowany, różny od kodu ojca i matki. Życie ludzkie jest święte i musi być strzeżone od poczęcia do swojej naturalnej śmierci. Żadna władza, niezależnie do swoich przekonana religijnych społecznych nie może przez atak na życie osłaniać godności ludzkiej.

Zenit

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050128032145507